Religia
Trending

W Zakliczynie kolędowali dla tradycji i Marcelka z Jadownik!

Kolędniczy pochód w rytmie wygrywanym przez Kapelę św. Idziego oraz akordeonistów i heligonistów przeszedł ulicami miasta.

Po raz drugi ulicami Zakliczyna w niedzielę 31 stycznia przeszła kolędnicza parada. Dzieci, młodzież i dorośli przebrani w stroje kolędnicze grali i śpiewali pieśni o Bożym Narodzeniu.

– Nawiązujemy do tradycji, która była kultywowana dawno temu. Postanowiliśmy ją „reaktywować” poprzez wspólne kolędowanie ulicami miasta. Włączają się w to bardzo czynnie Kapela św. Idziego i parafianie. Kiedy inni wychodzą na ulice protestować, my idziemy po to, by chwalić Boga – mówi ks. proboszcz Paweł Mikulski.

Tadeusz Malik z Kapeli św. Idziego podkreśla, że pomysł takiego wędrowania ulicami miasta zrodził się podczas prób zespołu.

– Bardzo się wszystkim spodobał i dzisiaj są wśród nas nie tylko mieszkańcy Zakliczyna, ale i ludzie z całej gminy, w tym muzycy z Zakliczyńskiego Klubu Małopolskich Akordeonistów i Heligonistów – cieszy się lider Kapeli św. Idziego.

W tym roku parada miała charakter charytatywny. Podczas drogi można było wspomóc rodziców Marcelego Kubali.

– Potrzeba aż 8 mln zł na operację przeszczepu wątroby dla dziecka. Chcemy jako parafia choć cząstkę tej sumy zebrać w czasie parady, jak również podczas kiermaszu, który odbędzie się przy kościele pw. św. Idziego w Zakliczynie w niedzielę 14 lutego – dodaje ks. Mikulski.

Galeria zdjęć Tarnowski Gość Niedzielny <==

foto: TGN

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ / TGN

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast