ADV
ReligiaWiadomości
Trending

Wielki Festyn Misyjny w Maszkienicach / 15 sierpnia 2022 r.

W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. na stadion LKS Sokół Maszkienice odbędzie się Wielki Festyn Misyjny. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00.

Wydarzenie na facebooku <==

Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Podczas festynu będzie można wesprzeć projekt Tanga House – domu w Tanzanii dla osób z albinizmem. Opiekuje się nim ks. Janusz Machota SMA, pochodzący z Maszkienic misjonarz. W swojej codziennej pracy pochyla się nad kwestią Tanzańczyków dotkniętych albinizmem.

Festyn będzie okazją do spotkania z Kabulą Nkalango Masanja – działaczką na rzecz praw osób dotkniętych albinizmem. Kabula jest adoptowaną córką Martyny Wojciechowskiej.

– Twój udział to podmuch wiatru w żagle łodzi życia osób z albinizmem w Tanzanii – przyjedź i stań się częścią tego wyjątkowego dzieła – zachęcają organizatorzy.

W programie między innymi:
Występy Kabuli z Tanzanii
Mecz piłki nożnej oraz turniej rzutów karnych
Prezentacja dzieła TANGA – domu dla dzieci i młodzieży z albinizmem w Mwanzie
Pokazy strażackie
„Doctors Africa” – konsultacje i porady medyczne u specjalistów
Ciekawi goście
Możliwość nabycia rękodzieła wykonanego przez mieszkańców domu Tanga i pamiątek z Afryki
Kiełbaski i smakołyki
Upominki
Dużo muzyki, śmiechu i dobrej zabawy

O Tanga House

Tanga House (w Suahili – „żagiel”), w którym znajduje przystań i lepsze jutro 14 młodych osób z albinizmem.

Tanga House to Dom, w którym 15 młodych dziewcząt i chłopców znalazło bezpieczeństwo, edukację, dobre warunki życia, ale przede wszystkim rodzinną opiekę i miłość. To również miejsce promocji i ochrony ludności albinoskiej, zwłaszcza dzieci i młodzieży, a także zwalczania przyczyn uprzedzeń, przemocy i marginalizacji ludności albinoskiej wśród społeczności tanzańskiej. Tanga to centrum współpracy z różnymi grupami i organizacjami zaangażowanymi w takie działanie a także z rządem Tanzanii.

Projekt Tanga House prowadzi Stowarzyszenie Misji Afrykańskich we współpracy z siostrami Loretankami i misjonarzami świeckimi SMA. Odpowiedzialnym za Dom jest ksiądz Janusz Machota SMA, wieloletni misjonarz w Tanzanii.

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button