Religia
Trending

Wierni diecezji tarnowskiej przekazali blisko milion złotych na pomoc dla Libanu

4 sierpnia 2020 r. po godz. 17.00 czasu polskiego w północnej dzielnicy Bejrutu doszło do potężnego wybuchu w stolicy Libanu – Bejrucie. Bejrut wygląda jak strefa działań wojennych, choć to nie wojna jest przyczyną spustoszeń. Po wybuchu  chemikaliów w porcie spowodował gigantyczne zniszczenia, bez dachu nad głową zostało 300 tys. ludzi. Potwierdzone dotychczas dane mówią o 159 ofiarach śmiertelnych i ponad 6 tys. osób rannych oraz ogromnych stratach materialnych, szacowanych na 10 do 15 mld dolarów.

Na pomoc poszkodowanym ruszyło szereg organizacji charytatywnych – wśród nich Caritas Polska, we współpracy z Caritas Liban.

Wierni diecezji tarnowskiej przekazali blisko milion złotych na pomoc dla Libanu. Diecezjalna Caritas wyraża ogromną wdzięczność wszystkim ofiarodawcom oraz wolontariuszom zaangażowanym w tę zbiórkę. Należy podkreślić, że jest to druga, co wielkości suma, którą udało się zebrać w ostatnich latach w diecezji tarnowskiej na pomoc poszkodowanym.

Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie 10 września odbyła się doroczna konferencja księży wicedziekanów pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Dyrektor Caritas poinformował biskupa diecezjalnego oraz wszystkich obecnych na konferencji o finansowym wyniku zbiórki przeprowadzonej w kościołach diecezji tarnowskiej 16 sierpnia br. na pomoc Libanowi poszkodowanemu przez tragiczny wybuch w Bejrucie. W skali diecezji Caritas zebrała 935 213 zł, które w całości zostały przekazane na konto Caritas Polska, która zajmuje się koordynacją udzielanej przez Caritas pomocy Libanowi.

W trakcie spotkania dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej ks. Zbigniew Pietruszka poinformował o innych zaplanowanych na obecny rok duszpasterskich akcjach charytatywnych. Są nimi, zgodnie z wieloletnią tradycją: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (świeca wigilijna), Chlebki oraz Torby Miłosierdzia (związane z Światowym Dniem Ubogich), Wielkanocne Dzieło Caritas (baranki oraz paschaliki), a także akcja zbierania 1% podatku na cele Caritas. Księżą wicedziekani zostali poinformowani o szczegółach zaplanowanych akcji oraz poproszeni, aby zachęcili wszystkich księży proboszczów w swoich dekanatach do życzliwego włączenia się w ich przeprowadzenie w swoich parafiach.

TGN

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast