ADV
Kultura

Wigilia u „Małych Łoniowiaków” w Łoniowej / zdjęcia

We wtorek, 19 grudnia 2023 r. zamiast tradycyjnej próby Zespołu Pieśni i Tańca „Mali Łoniowiacy”, odbyło się wyjątkowe wigilijne spotkanie tej wielkiej, dziecięcej folklorystycznej rodziny.

Galeria zdjęć <==

Zorganizowali je, rodzice dzieci, razem z opiekunką grupy i choreografką „Małych Łoniowiaków” – Panią Marią Dudek. Na spotkaniu był obecny Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski i dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło. Wigilia u „Małych Łoniowiaków”, którzy na co dzień kultywują śpiewem i tańcem obrzędy i ludowe zwyczaje swoich przodków, miała bardzo tradycyjny charakter. Był opłatek, kolędy, czytanie fragmentów z Pisma Świętego o Narodzinach Dzieciątka Jezus, wspólna wieczerza i oczywiście prezenty. Jednym z podarunków, które osobiście wręczył włodarz gminy, były specjalne koszulki dla całego zespołu.

Ten prezent był nagrodą Wójta Gminy Dębno dla Małych Łoniowiaków za zajęcie II miejsca w 33. edycji KRAKOWIACZKA – Dziecięcego Przeglądu Folklorystycznego Regionu Krakowiaków Wschodnich i Pogórza Ciężkowickiego. W ramach nagrody w sierpniu zorganizowano, także wycieczkę do Ciężkowic.

– Serdecznie dziękuję za Waszą działalność, pasję, kultywowanie tradycji Waszych przodków. Jesteście wspaniałą wizytówką kultury ludowej naszej Gminy – podkreślił Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który podziękował także za organizację spotkania rodzicom, kierownictwu zespołu oraz złożył świąteczne życzenia wszystkim obecnym.

Gmina Dębno

Podobne artykuły

Back to top button