ADV
1
Powiat TarnowskiWiadomości

Włamywacz ukrył się przed policjantami w WC

35-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego wybił szybę w drzwiach wejściowych do jednego z lokali gastronomicznych w Tarnowie, a następnie dostał się do środka. Splądrował pomieszczenia lokalu po czym ukrył się w toalecie przed funkcjonariuszami Policji.

W miniony weekend policjanci interweniowali w jednym z lokali gastronomicznych w Tarnowie, po tym jak przypadkowi przechodnie usłyszeli w rejonie baru głośny huk tłuczonego szkła. Okazało się, że włamywacz przy pomocy kostki brukowej wybił szybę w drzwiach wejściowych i splądrował bistro, a po tym ukrył się przed mundurowymi w ubikacji.

To właśnie w miejscu czasowego odosobnienia zastał go policyjny patrol z komisariatu Tarnów-Centrum. Wypity wcześniej alkohol dał mu się tak mocno we znaki, że uciął sobie drzemkę, z której wyrwało go dopiero polecenie do natychmiastowego otworzenia drzwi przybytku. Widok mundurowych postawił go na równe nogi.

35-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego nie zdążył nic ukraść. Trafił do policyjnego aresztu. Kiedy w  poniedziałek wynik alkomatu wskazał wynik 0.0, usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Swoje zachowanie zrzucił na karb nadmiernej ilości wypitego trunku. Niestety nie zwalnia go to z odpowiedzialności za własne czyny. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna jest również odpowiedzialny za uszkodzenie tablicy znajdującego się po sąsiedzku banku.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button