Wiadomości
Trending

Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia, dziadek się stosuje!

Z okazji Dnia Babci i Dziadka w poprzednich latach w przedszkolach, świetlicach i innych placówkach edukacyjnych organizowane były spotkania i pokazy artystyczne. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną, dzieci w sposób bezpieczny będą mogły dotrzeć do swoich babć i dziadków przesyłając im specjalnie przygotowane laurki.

Laurki zostały przygotowane przez małopolskich policjantów z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, który przypada 21 i 22 stycznia. Kartki są wyjątkowe, ponieważ pełnią podwójną funkcję – oprócz życzeń zawierają również treści informacyjno – profilaktyczne. Kartki zostały tak przygotowane, aby dzieci mogły je pokolorować lub napisać własne życzenia, natomiast z drugiej strony dziadkowie odnajdą wiersz edukacyjny, który w zabawny, literacki sposób przypomni o tym, jak nie stać się ofiarą oszustwa.

Kartki edukacyjne dla seniorów przygotowane są w ramach projektu pod nazwą „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”, który powstał przy realizacji przedsięwzięcia pt. „Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan”.

Założeniem akcji jest dotarcie poprzez dzieci do starszych, aby te następnie przekazywały im wiedzę o oszustach. Projekt dedykowany jest dzieciom w wieku przedszkolnym.

Akcja ta jest niezwykle ważna, ponieważ mimo licznych ostrzeżeń i apeli, nadal dochodzi do zdarzeń, gdzie oszuści działając pod tzw. legendą „na wnuczka” czy „na policjanta” okradają starsze osoby. Seniorzy często tracą w ten sposób oszczędności całego życia.

Aktualnie, kartki są już przekazane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku do ponad trzydziestu przedszkoli z powiatu brzeskiego, gdzie następnie dzieci udekorują je i przekażą swoim babciom i dziadkom – będzie to blisko tysiąc takich laurek.

foto ilustracyjne

KPP Brzesko

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast