TOPTOP
Wiadomości

Wsparcie rządowe dla gmin i powiatów z regionu tarnowskiego / 23.04.2021r. / zdjęcia

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Bolesławiu, budowa publicznego przedszkola i żłobka w gminie Trzciana czy budowa Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Wierzchosławicach, to przykład inwestycji zgłoszonych przez małopolskie samorządy, które otrzymały wsparcie finansowe w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, w tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, przekazał samorządom z terenu powiatów tarnowskiego, bocheńskiego, brzeskiego i dąbrowskiego symboliczne czeki, potwierdzające przyznanie środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W wydarzeniu uczestniczyli również parlamentarzyści z subregionu tarnowskiego: Józefa Szczurek-Żelazko, Anna Pieczarka, Urszula Rusecka, Stanisław Bukowiec oraz Wiesław Krajewski.

– Dzięki decyzji Pana Premiera Mateusza Morawieckiego do małopolskich gmin i powiatów trafiło ponad 220 milionów złotych. Budowa szkół, centrów aktywności kulturalnej czy rozbudowa oświetlenia, to tylko nieliczne działania samorządowe, które otrzymały dofinansowanie. Dziś dla powiatów tarnowskiego, bocheńskiego, brzeskiego i dąbrowskiego przekazujemy symbolicznie ponad 36 milionów złotych. To środki, które pozwolą samorządom zrealizować inwestycje ważne dla Mieszkańców – mówi II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Spotkanie z przedstawicielami powiatów i gmin z regionu tarnowskiego było okazją do rozmów o wyzwaniach, z jakimi borykają się samorządy i przedsiębiorcy w czasie epidemii.

– Polski rząd przeznaczając środki na dofinansowanie inwestycji realizowanych przez samorządy, materializuje założenia zrównoważonego rozwoju kraju. Fundusze, które płyną do gmin i powiatów, to także pomoc dla przedsiębiorców, którzy te zadania będą realizować. To utrzymanie zatrudnienia i stabilizacja finansowa wielu firm – dodaje wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Lista zadań dofinansowanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z terenu powiatów tarnowskiego, bocheńskiego, brzeskiego i dąbrowskiego

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Fot. Maciej Mazur

 

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast