ADV
Wiadomości
Trending

Wspólna akcja prewencyjno-edukacyjna na przejeździe kolejowym w Sterkowcu

Jak bezpiecznie pokonać przejazd kolejowy? Co zrobić, kiedy nasz samochód zostanie uwięziony na torowisku pomiędzy zaporami? W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego na przejazdach kolejowych służby zorganizowały wspólną akcję prewencyjno-edukacyjną na przejeździe kolejowym w Sterkowcu

W piątkowy ranek, 31 marca br. na przejeździe kolejowym w Sterkowcu pojawiły się służby dbające o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Brzescy policjanci, pracownicy PKP oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei prowadzili akcję informując uczestników o prawidłowych zachowaniach kierujących i pieszych na przejazdach kolejowych. Priorytetem służb jest podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń związanych z nieprawidłowymi zachowaniami kierujących i pieszych na przejeździe.

Kierowco!

 • Zbliżając się do przejazdu kolejowego czy przejeżdżając przez niego zachowaj szczególną ostrożność. Na drogach dojazdowych do przejazdów ustawione są znaki drogowe, które ostrzegają uczestników ruchu o przejeździe kolejowo-drogowym. Na samym przejeździe również znajdują się odpowiednie znaki ostrzegawcze. Niestosowanie się do zasad ruchu drogowego i obowiązujących przepisów oraz znaków to czasami kwestia życia lub śmierci.
 • Przed wjechaniem na tory upewnij się czy nie zbliża się pojazd szynowy.
 • Wjazd na przejazd jest dozwolony dopiero po całkowitym podniesieniu się rogatek i wyłączeniu sygnalizacji przejazdowej.
 • Jedź z taką prędkością, abyś w każdej chwili mógł zatrzymać pojazd.
 • W razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym niezwłocznie usuń go z torowiska a jeżeli to niemożliwe szybko opuść pojazd.

Kierującemu zabrania się:

 • objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;
 • wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
 • wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;

Przejeżdżając przez przejazd kolejowy zachowaj szczególną ostrożność!

Pieszy!

 • Pamiętaj, aby przekraczać tory tylko w wyznaczonych przejściach lub przejazdach, przestrzegać wszystkich znaków ostrzegawczych i znajdujących się tam sygnałów.
 • Chodzenie po torach jest niezgodne z prawem i bardzo niebezpieczne.
 • Bądź czujny w pobliżu przejazdów kolejowych – nie czytaj, nie korzystaj ze słuchawek, aby słyszeć nadjeżdżający pociąg.

policja.gov.pl

blank blank blank

W temacie:

Sterkowiec. Kierowcy znów łamią przepisy na przejeździe kolejowym. A kary są drakońskie!

Sterkowiec / Dwa samochody omal nie utknęły na przejeździe / 5 grudnia 2020 r.

Tradycyjnie samochód został uwięziony na przejeździe kolejowym w Sterkowcu / 2 września 2020 r.

 

blank

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button