ADV
Wiadomości
Trending

Wybuch gazu w budynku mieszkalnym w Maszkienicach / 14 listopada 2021 r.

W niedzielę 14 listopada 2021r. kilkanaście minut po godzinie 14 doszło do wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w miejscowości Maszkienice (Gmina Dębno). W zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów i przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, iż doszło do wybuchu gazu, powodując pożar pomieszczenia.

Według informacji uzyskanych na miejscu zdarzenia osoba, która mogła doprowadzić do eksplozji, oddaliła się. Mężczyzna został po chwili ujęty przez policję i przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego ze względu na obrażenia ciała, a następnie przetransportowany do szpitala.

Po ugaszeniu nadpalonych elementów znajdujących się w pomieszczeniu i przewietrzeniu wszystkie zastępy wróciły do koszar, a przyczyny zdarzenia wyjaśniają policjanci z KPP Brzesko – relacjonują druhowie z OSP Dębno na swoim profilu facebookowym.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano znaczne siły ratownicze – w tym: strażaków z JRG Brzesko (2x zastępy), oraz druhów z OSP Maszkienice i OSP Dębno. A także Zespół Ratownictwa Medycznego, policję oraz Pogotowie gazowe i Pogotowie energetyczne.


foto: OSP Maszkienice

OSP Dębno / IB

Podobne artykuły

Back to top button