ADV
1
EdukacjaWiadomości
Trending

Wyjątkowy list dzieci z Wojakowej do służb mundurowych

Policjanci z Brzeska bardzo często zapraszani są na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Tym razem mundurowi gościli w Szkole Podstawowej w Wojakowej. O spotkanie poprosili sami uczniowie, którzy napisali do policjantów wyjątkowy list.

Drodzy Policjanci!

„Jesteśmy uczniami II klasy PSP w Wojakowej. Mamy dopiero 8 lat, ale każdy z nas wie, jak ważne jest bezpieczeństwo. Znamy numery alarmowe i zasady przechodzenia przez jezdnię. Wiemy też, jak powinien poruszać się pieszy. Nie zapominamy także o noszeniu odblasków. Jesteśmy ciekawi, kto może zostać stróżem prawa? I ilu policjantów pracuje w Waszym komisariacie? Może w przyszłości ktoś z nas też zostanie policjantem i będzie pomagał innym.” – to fragment listu, jaki policjanci z Brzeska otrzymali od uczniów. Mundurowi z miłą chęcią odpowiedzieli na zaproszenie i w ubiegłym tygodniu w środę tj. 16.11 br. pojawili się z wizytą w szkole.

W trakcie spotkania asp. Monika Tomkiewicz opowiedziała o swojej służbie, jednocześnie pokazując codzienne umundurowanie i wyposażenie funkcjonariusza. Tłumaczyła w jakich sytuacjach można się zwrócić o pomoc do policjantów. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o bezpiecznym zachowaniu na drodze i utrwaliły zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Policjantka przypomniała o zakładaniu odblasków by być bardziej widocznym dla kierowców. Nie zabrakło również informacji o tym, jak należy się zachować w kontakcie z osobą nieznajomą, co zrobić kiedy ktoś obcy nas zaczepia i gdzie zwrócić się o pomoc. Policjantka pokazała także pozycję, jaką należy przyjąć w przypadku ataku agresywnego psa. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat bezpieczeństwa, po czym z zaciekawieniem oglądały wnętrze radiowozu oraz mierzyły policyjną czapkę.

Galeria zdjęć <==

KPP Brzesko

Podobne artykuły

Sprawdź również
Close
Back to top button