ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

WYPADEK MOTOPARALOTNIARZA / zdjęcia

Podczas wznoszenia się motoparalotni, sterujący nią motoparalotniarz stracił możliwość sterowania i motoparalotnia spadła na pole orne. Mieszkaniec powiatu tarnowskiego trafił do tarnowskiego szpitala.

Wczoraj o godzinie 14, do dyżurnego tarnowskiej komendy wpłynęła informacja o wypadku z udziałem motoparalotniarza w miejscowości Łęg Tarnowski. Na miejsce skierowano zespoły ratunkowe karetki pogotowia oraz strażaków z PSP oraz OSP. Na miejscu pojawili się również policjanci. Ratownicy medyczni udzielali pierwszej pomocy rannemu motoparalotniarzowi, który trafił do tarnowskiego szpitala. Jest to 48-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który stracił kontrolę nad statkiem powietrznym, jak twierdzą świadkowie, w wyniku silnego podmuchu wiatru. Lekarze podczas wstępnego badania stwierdzili u niego uraz kręgosłupa i przyjęli go na oddział szpitalny.

Pozostali na miejscu strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, a policjanci dodatkowo rozpoczęli ustalanie okoliczności i ewentualnych przyczyn wypadku. Została powiadomiona Komisja Badań Wypadków Lotniczych, a także prokurator. Zostały wykonane oględziny, a zniszczoną motoparalotnię zabezpieczono do dalszych oględzin. Zostało wszczęte dochodzenie, które przy udziale ekspertów z zakresu wypadków lotniczych pozwoli na ustalenie wszystkich jego okoliczności.

policja.gov.pl

 

Podobne artykuły

Back to top button