ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Wypadek na pasach

Tegoroczny Dzień Dziecka mocno zapadnie w pamięci 16-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, który idąc do szkoły, został potrącony na przejściu dla pieszych przez kierowcę samochodu osobowego. Z poważnymi obrażenia ciała trafił do tarnowskiego szpitala.

Wszystko wydarzyło się parę minut po godzinie 7:30 na drodze krajowej 73 w Brzozówce. Grupa młodych osób przechodziła przez przejście dla pieszych, a ostatnią osobą w tej grupie był 16-latek. Gdy wchodził już na chodnik, niespodziewanie został uderzony przez nadjeżdżający od strony Tarnowa samochód osobowy. Jego kierowca 44-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, nie wie dlaczego nie zwolnił przed przejściem, widząc przechodzącą przez pasy grupę młodych ludzi.

Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, którzy przetransportowali rannego z urazem prawej nogi i głowy do tarnowskiego szpitala. Policjanci z uwagi na całkowite zamknięcie drogi krajowej zorganizowali objazdy dla samochodów osobowych. Zebrano informacje od świadków tego wypadku oraz sporządzono dokumentację, która posłuży wszczęciu postępowania. Kierowca oraz pieszy byli trzeźwi.

Postępowanie w tej sprawie przeprowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie, a nadzór nad jego prawidłowością sprawować będzie prokurator z tarnowskiej prokuratury.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button