ADV
Powiat TarnowskiSport
Trending

XI Pokaz Ogierów Hodowlanych w Klikowej / 11 marca 2023 r.

Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie serdecznie zaprasza na XI Pokaz Ogierów Hodowlanych (uznanych), w sobotę 11 marca 2023 r. Rozpoczęcie o godz. 10.00 na terenie Fundacji Klikowska Ostoja Polskich Koni, TarnówKlikowa ul. Klikowska 304.

Zaprezentowanych zostanie aż 49 ogierów różnych ras!

Wstęp wolny.

O Klikowej

Fundacja „Klikowska Ostoja Polskich Koni”, która administruje Stadniną Koni w Klikowej działa od 2014 r. Mimo, że stadnina koni znajduje się w mieście to udało się zachować jej niepowtarzalny klimat i stworzyć ośrodek przyjazny dla osób ceniących wypoczynek w pięknej okolicy, bez zgiełku miasta i w rodzinnej atmosferze. Klikowa to miejsce od wieków związane z hodowlą koni, było i jest przykładem dobrego gospodarowania, polskiej świetności i patriotyzmu.

W Klikowej prowadzona jest działalność hodowlana – hodowane są m.in. konie rasy małopolskiej, śląskiej i huculskiej. W zabytkowych stajniach mieszka tu ponad kilkadziesiąt koni. Stadnina korzysta też z pobliskich rozległych pastwisk. W Klikowej działa szkoła jazdy konnej prowadząca naukę dla dorosłych i dla dzieci na różnych poziomach zaawansowania. Przy zwierzętach pracuje doświadczona kadra, która potrafi zadbać o ich komfort oraz w bezpieczny sposób przeprowadzać szkolenia.

Cyklicznie organizowane imprezy jeździeckie i zaprzęgowe pozwalają budować rozpoznawalność miejsca, a także podtrzymywać i rozwijać obecność koni w regionie.

Mimo wielu przeciwności dzięki zaangażowaniu wielu pasjonatów w stajniach „Klikowskiej Ostoi” cały czas prowadzona jest hodowla koni – by kształtować polską hodowlę i służyć ludziom w hippice, turystyce i hipoterapii. Poprzez swoją działalność fundacji promuje Tarnów i region, a także kultywuje polskie tradycje związane z końmi i ich użytkowaniem.

To miejsce godne polecenia dla każdego kto chce aktywnie wypocząć na końskim grzbiecie.

IB / MZHK

 

PLAKAT

LISTA KONI

Podobne artykuły

Back to top button