ADV
1
Religia
Trending

XVI Konkursu Kolęd i Pastorałek o Muszlę św. Jakuba – finał 31 stycznia 2021 r.

Mimo epidemii koronawirusa Parafia św. Jakuba w Brzesku organizuje kolejny Konkurs Kolęd i Pastorałek o Muszlę św. Jakuba. To już szesnasta edycja tego popularnego wydarzenia. Konkurs odbędzie się jednak w formie zdalnej, a uczestnicy mieli za zadanie nagrać i przesłać swój występ, który oceni komisja konkursowa. Koncert laureatów zaplanowano na 31 stycznia 2021 r.

W Konkursie Kolęd i Pastorałek o Muszlę św. Jakuba biorą udział soliści oraz zespoły dziecięce i młodzieżowe z powiatu brzeskiego. Uczestnicy będą oceniani w 8 kategoriach. Konkurs od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników. W piatek 8 stycznia minął ostateczny termin nadsyłania kart zgłoszenia i utworu. Eliminacje wstępne polegały na przesłaniu nagrania audiowizualnego podmiotu zgłaszającego się do konkursu. W tym roku wymogiem konkursowym było wykonanie, w języku polskim jednej, dowolnej kolędy lub pastorałki religijnej o tematyce bożonarodzeniowej przy akompaniamencie instrumentów muzycznych (lub podkładzie mp3).

Na 15 stycznia zaplanowano opublikowanie listy zakwalifikowanych nagrań, a w niedzielę 24 stycznia odbędzie się zdalna prezentacja laureatów.

W niedzielę 31 stycznia 2021 r. o godz. 17.00 w ramach Brzeskiego Koncertu Noworocznego w Sanktuarium św. Jakuba w Brzesku będzie miał miejsce finał konkursu podczas którego ogłoszone zostaną wyniki i wręczone nagrody. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne.

Organizatorem Konkursu jest Parafia Rzymskokatolicka NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Brzesku, Starostwa Powiatowego w Brzesku i sponsorów. Dyrektorem obecnej edycji Konkursu jest ksiądz Marcin Gazda, wikariusz z parafii św. Jakuba Apostoła w Brzesku.

IB / jakub.bwi.pl

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button