ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Z maczetami, pistoletem i gazem na spotkanie z kolegami

Zakłócanie ciszy i spokoju zgłosili mieszkańcy jednego z bokowisk w Tarnowie. Policjanci zatrzymali trzy osoby, które przez nich zostały rozpoznane, jako pseudokibice jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich. Zabezpieczono przy nich maczety, broń gazową oraz spore butle z gazem pieprzowym.

W zeszłym tygodniu dyżurny tarnowskiej komendy około godziny 20 otrzymał zgłoszenie o młodzieży głośno zachowującej się i spożywającej alkohol przy wiacie śmietnikowej na jednym z tarnowskich osiedli. Na miejsce skierowano patrol mundurowy z komisariatu Policji przy ul. Narutowicza oraz niemundurowy z komendy miejskiej. Na widok patrolu młodzi ludzie rozpierzchli się, a po krótkim pościgu zostało zatrzymanych trzy osoby. Okazało się, że są to mieszkańcy Tarnowa, pseudokibice jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich. Policjanci odnaleźli przy nich maczety o długości od 30-60 cm, broń gazową i kule gumowe oraz butle z gazem pieprzowym. Zatrzymane osoby zostały przetransportowane do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, gdzie została sporządzona dokumentacja z zabezpieczenia niebezpiecznych przedmiotów. Zatrzymane osoby to 17 i 18 latkowie, którzy po rozpytaniu zostali zwolnieni, natomiast najmłodszy 15-latek został przekazany pod opiekę ojcu.

Zabezpieczone przedmioty zostaną przekazane do tarnowskiego sądu z wnioskiem o ich przepadek, a policjanci z wydziału prewencji przeprowadzą postępowanie w kierunku naruszenia artykułu 50a kodeksu wykroczeń. Za jego naruszenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna nie niższa niż 3000 złotych. Sprawa nieletniego trafi do sądu dla nieletnich.

policja.gov.pl

 

Podobne artykuły

Back to top button