ADV
WiadomościWideo
Trending

Z Porąbki Uszewskiej po Koronę Gór Polski. Autostopem!

Jego plan: zdobyć 26 z 28 szczytów Korony Gór Polskich podczas jednej wyprawy! A to wszystko autostopem. Taki ambitny plan ma 25 letni Marian Czesak pochodzący z Porąbki Uszewskiej w Gminie Dębno.

Marian wyruszył w podróż, podczas której chce wejść na 26 najwyższych szczytów w Polsce należących do Korony Gór Polski. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że chce to zrobić autostopem i to za jednym razem! Będzie cały miesiąc w drodze, a podróż rozpoczyna od okolic Wrocławia, by zakończyć ją w w Bieszczadach.

Podróżnik pochodzący z Porąbki Uszewskiej chce otwierać się na nowe relacje z poznanymi w podróży osobami (szczególnie podczas autostopowania), spać w namiocie na szczytach gór, mając przy sobie zaledwie jeden plecak, w którym chce zmieścić wszystko, co niezbędne. Jednak przede wszystkim, poprzez filmy, które zamieści na YouTubie oraz relacje na Instagramie, chciałby zachęcić wszystkich do odkrywania na nowo piękna polskich gór.

– Dla mnie żaden szczyt nie jest celem sam w sobie, tu liczy się droga, odkrywanie nowych miejsc oraz przygoda. Dlatego też traktuję wyprawę autostopową jako wejście w ten inny Świat oraz nieodłączną część tej wyprawy.

Dlaczego autostop a nie inny środek transportu? Ponieważ uwielbiam poznawać nowe osoby, a dzięki tej formie podróżowania nie zważam na wygląd wiek czy pochodzenie. Liczy się tylko to że ktoś chce mi pomóc. W tym przypadku nie tylko mi bo akcją ma wymiar charytatywny. Postanowiłem, że każdy autostop to 2zł dla Andrzeja który w wyniku wypadku samochodowego znacząco ucierpiał na zdrowiu.

Autostop to też forma podróżowania w której czekam na relacje, na to indywidualne spotkanie. Wiele ciekawych historii i doświadczeń – mówi Marian Czesak o swojej motywacji.

Dwa pozostałe szczyty Łysica (Góry Świętokrzyskie) oraz Rysy chciałby zdobyć na samym końcu swojego górskiego projektu. Aby wejść na Rysy musi przejść wszystkie szlaki turystyczne w Polskich Tatrach oraz zdobyć Koronę Gór Polski autostopem. To jednak bardzo skomplikowana sprawa. Głównie ze względów logistycznych.

Ze względu na to że Rysy zaliczają się do Korony, musi tam dojechać autostopem. Żeby to wszystko miało jeszcze większy wydźwięk, chce zdobyć Łysice, następnie ruszyć na Hel i z polskiego morza autostopem, dojechać w Tatry i wejść na Rysy. Z każdej wyprawy pojawi się na youtubie film, w którym podzielę się z widzami swoimi przeżyciami.

Do tej pory Marian utrzymuje się z kręcenia filmów dla klientów, ale jeśli chce oddać się pasji to musi poświęcić czas na podróżowanie, a później wiele godzin montażu filmów i relacji by to wszystko pokazać światu. Realizacja planu nie jest tania. Dlatego też warto wspomóc tą niesamowitą inicjatywę. Np. za pośrednictwem serwisu Patronite.

Wspomóż Mariana w serwisie Patronite: Marian Na Spontanie <==

Od pięciu lat Marian Czesak tworzy filmy, a mniej więcej rok temu połączył to z pasją do gór. Aktualnie prowadzi „Górskiego” Instagrama oraz kanał na YouTubie.

Poczynania Mariana można śledzić na jego profilu na Instagramie <==

Filmy tworzone przez Mariana można zobaczyć na kanale na Youtube <==

Foto: Marian Czesak fb
Marian Czesak / IB

VIDEO

Podobne artykuły

Back to top button