ADV
EdukacjaSportWiadomości
Trending

Z silnych najsilniejsi – Mistrzostwa ZIELONKI w trójboju siłowym / zdjęcia

25 stycznia na Zielonce odbyły się I Mistrzostwa Szkoły w Trójboju Siłowym. O tytuł mistrza naszej szkoły zawalczyło aż 14 siłaczy.

Niesamowite emocje, które towarzyszyły rywalizacji zawodników udzieliły się wypełnionej po brzegi widowni sali gimnastycznej. Choć gorące emocje towarzyszyły każdej próbie, bez wyjątku, to jednak przy żadnej publiczność Zielonki nie reagowała tak żywiołowo, jak przy próbach Michała Kotry z klasy 5 TIP. Michał zwyciężył we wszystkich trzech trójbojowych konkurencjach: przysiadzie ze sztangą, wyciskaniu na ławeczce oraz w martwym ciągu osiągając łącznie wynik 575 kg (190+145+240), budzący szacunek nie tylko u amatorów tej dyscypliny. Drugie miejsce zajął uczeń klasy 2 TP Mateusz Ogonek, który jako jeden z najmłodszych siłaczy osiągnął rewelacyjny rezultat 465 kg (165+125+175). O trzecie miejsce wyrównana walka toczyła się między czterema uczniami z klas trzecich, a wynik nie był przesądzony aż do ostatniej próby. Ostatecznie brązowy medal zdobył Jakub Majka z klasy 3 TI, natomiast na kolejnych pozycjach uplasowali się: Mateusz Rzepka (3 TE), Bartek Kozdrój (3 TME), Tymon Wojnicki (3 TME). Pełne wyniki można znaleźć poniżej.

Jestem pełen podziwu dla przyjaznej atmosfery, jaka towarzyszyła rywalizacji. Przez cały przebieg wydarzenia wspomagani dopingiem publiczności uczestnicy wzajemnie się wspierali i sobie pomagali, stanowiąc wzór do naśladowania dla reprezentantów tej, jak i innych dyscyplin sportowych.

Jako prowadzący w imieniu swoim i uczestników chciałbym podziękować dyrektorowi Jerzemu Sosce za umożliwienie zorganizowania mistrzostw oraz komisji sędziowskiej, w której zasiadali: pani Małgorzata Bielawska-Wołek oraz pan Wiesław Gibes, za rzetelne sprawowanie powierzonej funkcji. Szczególnie dziękuję Jankowi Cisakowi z klasy 4 TME za profesjonalną pomoc w prowadzeniu zawodów, a także uczniom klasy 3 TI: Marysi Solak, Kacprowi Stecowi oraz Szczepanowi Czerneckiemu za oprawę wizualną. Podziękowania należą się również uczniom Dawidowi Zalewskiemu (3TE), Tomaszowi Dziurze (3TE), Maksowi Pytce (3 TME), Kubie Gicali (3 TME) , Patrykowi Zawiszy (3TI), Kubie Turskiemu(3TP) oraz Kamilowi Brzękowi (1TME) za pomoc techniczną a siłowni przy brzeskim BOSiR-ze za użyczenie sprzętu.

Wyniki końcowe mistrzostw:

blank

zstib.edu.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button