ADV
Religia
Trending

Z zakrętek powstanie druga studnia w Afryce

Dzięki sprzedaży plastikowych zakrętek już udało się zebrać większość środków na budowę kolejnej studni w Afryce. Punkty w których gromadzono nakrętki znajdowały się m.in. w Czchowie oraz Jadownikach.

15 stycznia 2021 miał miejsce kolejny transport z 2 tonami tego tworzywa.

Pierwsza studnia za pieniądze uzyskane ze sprzedaży plastikowych zakrętek, w zbiórkę których włączyło się wiele parafii diecezji tarnowskiej, ale nie tylko, powstała w minionym roku w Czadzie w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ndżamenie-Dembé, gdzie od lat pracuje tarnowski misjonarz ks. Stanisław Worwa.

Jak informuje ks. Stanisław Wojdak z Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej, druga powstanie niebawem, bo większość środków jest zebranych.

– Wszystkim, którzy mają udział w tym przedsięwzięciu gratulujemy zaangażowania i w imieniu potencjalnych użytkowników studni na afrykańskim lądzie, wyrażamy podziękowanie. Podziękowanie też kierujemy do trzech prywatnych firm, które chętnie i bezinteresownie użyczają swe ciężarowe samochody, by towar został dowieziony do punku skupu w Myślenicach – mówi kapłan.

W organizacji transportu zakrętek na misyjne studnie uczestniczą także członkowie Tarnowskiego Wolontariatu Misyjnego.

foto Wydział Misyjny DT

TGN

Podobne artykuły

Back to top button