ADV
1
SportWiadomościWideo
Trending

Za nami XIV Galicyjski Turniej Powożenia Zaprzęgami Konnymi / zdjęcia / video

W niedzielę 30 lipca 2023 r., na placu targowym w Ujanowicach odbył się XIV Galicyjski Konkurs Powożenia Zaprzęgami Konnymi.

W gronie organizatorów wydarzenia znaleźli się: Bożena i Wojciech Krzyżak wraz w dziećmi – Firma rodzinna ReDrog s.c. z Porąbki Iwkowskiej, Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej. Impreza współfinansowana była ze środków Powiatu Limanowskiego, a honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował Starosta Limanowski Mieczysław Uryga.

Uroczystego otwarcia Galicyjskiego Konkursu Powożenia Zaprzęgami Konnymi dokonał Wójt Gminy Laskowa Piotr Stach. Obecni podczas wydarzenia byli: Ryszard Terlecki Wicemarszałek Sejmu, Patryk Wicher oraz Urszula Nowogórska Posełowie na Sejm, Wicewojewoda Małopolski Mateusz Małodziński oraz Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Grzegorz Biedroń. Powiat Limanowski reprezentowali: Starosta Mieczysław Uryga, Wicestarosta Agata Zięba, Członek Zarządu Powiatu Wojciech Włodarczyk oraz Radna Powiatu Dorota Stanisławczyk.

W zawodach wzięły udział 43 zaprzęgi z województw południowej Polski. Każdy zaprzęg biorący udział w imprezie otrzymał nagrodę pieniężną za udział, a najlepsi otrzymali dodatkowo nagrody rzeczowe ufundowane przez prywatnych sponsorów.

W konkursie piłowania drewna udział wzięło 7 drużyn.

Atrakcją przygotowaną przez organizatorów, był przejazd zabytkowych traktorów. Pokaz wzbudził duże zainteresowanie zgromadzonych i zachwyt wśród młodszych jak i starszych uczestników wydarzenia.

Podczas imprezy wystąpiła Agata Sobocińska z Zespołem. Podczas wieczornej zabawy tanecznej w plenerze, na zakończenie do wspólnej porwał zespół „TACY INNI” .

Tegoroczna odsłona Galicyjskiego Konkursu Powożenia zaprzęgami Konnymi w Ujanowicach cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców jak i turystów regionu

Wyniki z XIV Galicyjskiego Konkursu Powożenia Zaprzęgami Konnymi, które odbyły się w niedzielę30 lipca 2023 roku w Ujanowicach.

zaprzegi tradycyjne <==

zaprzegi sportowe <==

krysztalowa kula <==

foto; Maciej Mazur

IB

Video 

GALERIA ZDJĘĆ

blank

Podobne artykuły

Back to top button