ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Za szybko w strefie zamieszkania. 35-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące

Rozpędził swoje audi do niemalże 80 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosi 20 km/h – w strefie zamieszkania. 35-latek z Tarnowa stracił swoje prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych, a jego konto kierowcy „wzbogaciło się” o 10 punktów karnych.

W sobotni wieczór policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość w centrum miasta. To szczególne miejsce, gdzie prędkość została ograniczona do 20 km/h. Na parkingu stał oznakowany radiowóz, a umundurowani policjanci sprawdzali prędkość poruszających się tam samochodów. Około godziny 21 zauważyli kierowcę, który osobowym audi, po minięciu patrolu Policji, przyspieszył do niemal 80 km/h. Kierowca kilkaset metrów dalej został zatrzymany. Tarnowianin w wieku 35-lat nie potrafił powiedzieć, dlaczego tak się zachował. Bardzo był zdziwiony, że wjechał w strefę zamieszkania, gdzie obowiązuje znaczne ograniczenie prędkości.

Ponieważ przekroczył dopuszczalną prędkość o 59 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz dopisali 10 punktów karnych do indywidualnego konta kierowcy.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button