ADV
1
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Zablokowana droga krajowa w Brniu z powodu wypadku

Jedna osoba trafiła w stanie ciężkim do tarnowskiego szpitala z wypadku, na drodze krajowej 73 w Brniu. Utrudnienia trwały kilka godzin.

Po godzinie ósmej rano dyżurny tarnowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o poważnym wypadku na „krajówce” w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej. Droga została całkowicie zablokowana, a na miejsce skierowano służby ratunkowe. Strażacy wycinali zakleszczonego mężczyznę z busa, a ratownicy udzielali mu pierwszej pomocy. Następnie ranny został zabrany do tarnowskiego szpitala w stanie nieprzytomnym. Policjanci ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce ustalali okoliczności tego wypadku. Na podstawie relacji świadków, śladów na miejscu oraz zapisów kamer ustalili jego przebieg.

Okazało się, że kierowca busa jechał w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej drogą krajowa 73 Tarnów – Warszawa i w pewnym momencie zaczął zjeżdżać na lewą stronę. Doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia z samochodem ciężarowym, którego kierowcą był obywatel Rumunii. Po zderzeniu, pojazdu rozjechały się na obie strony drogi i wjechały do przydrożnych rowów melioracyjnych. Po godzinie 10.30 udało się udrożnić jeden pas ruchu w kierunku Warszawy wyciągając busa, który został przetransportowany na policyjny parking.

Postępowanie będą prowadzić policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Na miejscu był obecny prokurator z Prokuratury Rejonowej w Tarnowie oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Zebrany materiał dowodowy pozwoli określić wszystkie okoliczności tego wypadku.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button