ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Zabójca dziecka w zakładzie karnym

Niemalże tydzień tarnowscy policjanci pilnowali sprawcę zabójstwa 7-letniego dziecka, który z urazami ciała przebywał w tarnowskim szpitalu. Wczoraj w policyjnym konwoju trafił do Zakładu Karnego w Krakowie na Montelupich.

Tragedia rodzinna, jak wydarzyła się w Tarnowie będzie jeszcze długo rozpatrywana w sądzie, a czynności do przeprowadzenia będą wykonywane w ramach śledztwa przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowie oraz policjantów komendy miejskiej.

W zeszłym tygodniu na wyjazdowym posiedzeniu tarnowskiego sądu zapadły pierwsze decyzje dotyczące 27-letniego Ukraińca, podejrzanego o zabójstwo swojego syna i usiłowanie zabójstwa swojej żony. Tarnowski sąd wydał decyzję o jego izolacji i umieszczeniu w areszcie śledczym. Mężczyzna przez cały czas pobytu w szpitalu był pilnowany przez nieumundurowanych tarnowskich policjantów. Dopiero w tym tygodniu zapadła decyzja, że stan zdrowia podejrzanego pozwala na jego transport. Wczoraj 27-letni mężczyzna został przetransportowany do Aresztu Śledczego w Krakowie przy ul. Montelupich. Specjalny konwój karetką pogotowia oraz tarnowskich policjantów po godzinie 16 osadził podejrzanego w warunkach szpitalnych aresztu śledczego w Krakowie. Teraz będzie on oczekiwał na kolejne decyzje, jakie będą zapadały w jego sprawie.

Ukrainiec musi się liczyć z karą 25-lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności zgodnie z polskim kodeksem karnym.

Pisaliśmy o tym: Nie żyje 7-letni chłopiec. Tragedia w centrum Tarnowa <<<

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button