Religia

Zaborów. Z muzyki i aluminium – wsparcie dla misji w Kongo / TGN

Segregujesz odpady? Masz puszki po napojach? Możesz wspomóc misje w Afryce!

Rycerze Kolumba z parafii Zaborów znaleźli jeszcze jeden sposób, by wesprzeć pracującego kiedyś w ich parafii misjonarza budującego dziś w Kongo kościół. Przed wyjazdem na misje do Konga przez trzy lata wikariuszem w Zaborowie był pochodzący z Tarnowa ks. Maciej Fleszar. W 2015 roku wyjechał do Konga. Jest obecnie proboszczem par. pw. św. Jana Pawła II w Kongo Brazzaville.

Parafianie z Zaborowa dobrze pamiętają ks. Fleszara i starają się szukać możliwości wsparcia go w działalności misyjnej.

– Ks. Maciej Fleszar, misjonarz w Republice Konga, przekazuje wszystkim naszym parafianom najserdeczniejsze życzenia noworoczne, dziękując równocześnie za wszelkie wsparcie, jakie otrzymuje od naszej parafii. W tej chwili w Kongo jest pora deszczowa, więc wszelkie prace budowlane są wstrzymane. Dalsze prace ruszą, gdy minie pora deszczowa – poinformował wiernych o otrzymanej korespondencji proboszcz z Zaborowa ks. Józef Oleksy.

Ludzie jednak dalej szukają sposobów, by pozyskać środki na prowadzone w Brazzaville prace.

– Rycerze Kolumba z naszej parafii, zainicjowali zbiórkę aluminiowych puszek po wszelkich napojach. Zbiórka będzie trwała cały rok – dodaje ks. Józef Oleksy.

Zbiórka już się rozpoczęła. Złom aluminiowy można składać przy jednym z parafialnych garaży w Zaborowie. Rycerze Kolumba po sprzedaży aluminiowego złomu pozyskane fundusze w całości przekażą na misję ks. Macieja w Kongo.

Tymczasem w Brazzaville udało się przed porą deszczową wylać fundamenty pod dom katechetyczny im. ks. Jana Czuby. Wykonano także studnię głębinową, która dostarcza wodę mieszkańcom dzielnicy. Ksiądz Maciej na swoim profilu w mediach społecznościowych prezentuje plan budowanych obiektów: kościoła, szkoły, gabinetu lekarskiego i punktu aptecznego i plebanii.

– W przededniu setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II prezentujemy Wam plan naszego misyjnego kompleksu duszpasterskiego w stolicy Konga, dziękując Wam przy tym za duchowe i materialne wsparcie w realizacji tego żywego pomnika Papieża-Polaka – pisze ks. Maciej, który w parafii pracuje wraz z pochodzącym z Tęgoborzy ks. Karolem Kuźmą.

Więcej informacji & zdjęcia <==

GRZEGORZ BROŻEK / Tarnowski Gość Niedzielny

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast