Wiadomości

Zakończono budowę sieci zintegrowanej infrastruktury transportowej na terenie gminy Szczurowa

Aż w sześciu lokalizacjach na terenie gminy Szczurowa powstały parkingi typu Park&Ride i Bike&Ride. Na ten cel samorząd pozyskał środki w ramach projektu pn. „Zintegrowana infrastruktura dla transportu niskoemisyjnego w mieście Brzesko i subregionie tarnowskim na terenie gminy Szczurowa”, którego realizację właśnie zakończono.

Projekt realizowany był od 2018 roku. W pierwszej kolejności wykonano parking w miejscowości Wrzępia. Tam na kierowców czeka 10 miejsc postojowych w tym 2 dla niepełnosprawnych.

W Górce powstał parking na 14 miejsc, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. W Strzelcach Wielkich zamontowaną wiatę przystankową oraz 10 stojaków na rowery.

W 2019 roku kolejny parking powstał w Niedzieliskach. Na kierowców czeka 8 miejsc postojowych, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej oraz wiata przystankowa wraz z infrastrukturą Bike&Ride, łącznie na postój 26 rowerów.

Wola Przemykowska zyskała parking z 25 miejscami postojowymi, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami oraz obiektem typu Bike&Ride z 10 stojakami na rowery.

Największy parking powstał w Szczurowej. Tutaj w 2020 roku parking z 44 miejscami postojowymi, w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami wraz z systemem Bike&Ride dla 10 rowerów.

Realizacja przedmiotowego projektu przyczyni się do ograniczenia źródeł niskiej emisji, które należą do najpoważniejszych emitorów zanieczyszczeń powietrza. Zakres wykonanych prac finansowany jest w wysokości 85% ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020.

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast