Sport

Zakończyły się zapisy na III Bieg Pileckiego w Jodłówce / 8 sierpnia 2020 r.

Już w najbliższą niedzielę 8 sierpnia 2020 r. odbędzie się  III Bieg Pileckiego w Jodłówce (Gmina Rzezawa). Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Moc Radości w Jodłówce. Niestety lista startowa jest już zamknięta. Do udziału w biegu zgłosił się bowiem komplet 150 uczestników.

Zawodnicy będą rywalizowali na 3 dystansach. Na 600 m pobiegną dzieci w wieku do lat 8, z kolei na dystansie 1.5 km dzieci i młodzież szkolna w wieku 9 – 15. Na dystansie głównym liczącym 10 km biegnąc mogą zawodnicy w wieku od 18 do 99 lat.

W 2020 r. obchodzimy 100 rocznicę wojny-polsko-bolszewickiej. Czy wiecie, że Rotmistrz Witold Pilecki też brał w niej udział???

„W latach 1918–1921 służył w Wojsku Polskim, walczył podczas wojny z bolszewikami. Jako kawalerzysta brał udział w obronie Grodna. 5 sierpnia 1920 wstąpił do 211 Pułku Ułanów i w jego szeregach walczył w bitwie warszawskiej, bitwie w Puszczy Rudnickiej i brał udział w wyzwoleniu Wilna. Dwukrotnie odznaczony został Krzyżem Walecznych. Po wojnie zdemobilizowany.”

Tegoroczna rocznica stała się dla organizatorów biegu inspiracją, by przypomnieć i ten etap z życiorysu Rotmistrza. Zgodnie z koncepcją jaka przed kilku laty wypracowano – każdy organizowany Bieg Pileckiego w Jodłówce nawiązywał do innego wydarzenia z życia tego wspaniałego bohatera.

– Dziękujemy Pani Zofii Pileckiej-Optułowicz i Panu Andrzejowi Pileckiemu, za objęcie naszego przedsięwzięcia swoim patronatem – pisza na stronie stowarzyszenia organizatorzy biegu.

Bieg jest elementem współfinansowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej Lekcji patriotyzmu z Rotmistrzem Witoldem Pileckim.

O bezpieczeństwo na trasie zadbają druhowie i druhny Osp Jodłówka oraz OSP Borek.

 

IB

PLAKAT

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast