ADV
KulturaPowiat BocheńskiWiadomości
Trending

ZAPRASZAMY NA ŚWIĘTO GMINY LIPNICA MUROWANA I DOŻYNKI

Wójt Gminy Lipnica Murowana oraz Gminny Dom Kultury w Lipnicy Murowanej serdecznie zapraszają na Święto Gminy i Dożynki Gminne. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-14 sierpnia. Wszystkich gorąco zapraszamy do spędzenia tego wakacyjnego weekendu razem z nami!

Sobota – 13 sierpnia, to „Wieczór spadających gwiazd” na lipnickim rynku, który rozpoczną profilaktyczne konkursy i quizy. Będzie też smakowicie! A to za sprawą specjalnej oferty przygotowanej na ten wieczór przez Tradycyjne Lody „u Szymona”. Po tej części rozpoczniemy rodzinny seans w naszym plenerowym kinie. Wszystkich pięknie zapraszamy na niezwykle wzruszający, familijny, pełen przygód film pt. „Mia i biały lew”, opowiadający o niezwykłej przyjaźni dziewczynki i lwa, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym, a zarazem dzikim zakątku Ziemi czyli Afryce. O godzinie 21.30 wraz z pracownikami Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego wyruszymy na tajemniczy i klimatyczny „Spacer w ciemność”, a następnie nocne zwiedzanie kościoła św. Leonarda z przewodnikiem, by później ponownie spotkać się na naszym zabytkowym rynku i pooglądać spadające gwiazdy.

Niedzielne Dożynki Gminne rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 14:00 w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Ap. połączoną z poświęceniem wieńców żniwnych, po której w regionalnym korowodzie udamy się na plac za Dworem Ledóchowskich. Po oficjalnym rozpoczęciu i powitaniu gości odbędzie się konkurs wieńca dożynkowego. Następnie na ludowo dla wszystkich przybyłych zaprezentuje się kapela „Kicioki”. Na wspaniałą degustację potraw regionalnych już dziś zaprasza Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej. Również 14 sierpnia nastąpi wręczenie certyfikatów „Marka Gminy Lipnica Murowana” przyznawanych zasłużonym instytucjom, firmom bądź osobom. Lokalna certyfikacja jest elementem zarówno promującym najlepsze i najważniejsze dokonania na różnych obszarach działalności gminy, a także daje okazję do szerszej promocji produktu czy działalności danego podmiotu.

Po ogłoszeniu wyników konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz na wieniec dożynkowy publiczności będzie muzycznie, koncertowo i tanecznie. Na godzinę 19:00 zapraszamy na koncert Strażackiej Orkiestry Dętej z Lipnicy Dolnej. Następnie złote przeboje polskiej muzyki rozrywkowej wykona dla Państwa zespół OBSESJA. Godzina 21:30 to występ gwiazdy wieczoru i tegorocznego Święta Gminy – zespołu LOKA, znanego wszystkim z takich przebojów jak „Prawdziwe powietrze”, „D.N.A.”, „Atom miłości” czy „Tańczę sam”.  Na zakończenie pełnej wrażeń niedzieli dyskotekę pod gwiazdami poprowadzi Dj Raxo.

Sponsorami wydarzenia są: Eko-Garten – Szkółka Roślin Ozdobnych, Barbara i Ryszard Grzesik; Kawalec – Lody Tradycyjne „U Szymona” oraz Państwo Elżbieta i Jerzy Tyrała. Współorganizatorami są zaś: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Ap. w Lipnicy Murowanej oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Wszystkich mieszkańców i gości zachęcamy do wspólnej, wesołej i rodzinnej zabawy. Bądźcie z nami w tych dniach!

PLAKAT

blank

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button