ADV
Wiadomości
Trending

Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla klas 1-2 w Porębie Spytkowskiej. Powodem koronawirus / 17 marca 2021 r.

Koronawirus nie odpuszcza i utrudnia funkcjonowanie szkół. Wypracowane procedury pozwalają jednak płynie przejść na tryb zdalny, tak aby całkiem nie dezorganizować pracy szkół i procesu dydaktycznego. Tak jest m.in. w szkole podstawowej w Porębie Spytkowskiej.

W świetle ustaleń pochodzących z dochodzenia epidemiologicznego oraz zebranych informacji o stopniu zagrożenia COVID-19 występującym w najbliższym środowisku i na podstawie pozytywnej opinii lokalnej stacji sanitarno-epidemiologicznej z dnia 16 marca 2021 roku dyrektor szkoły Jolanta Ropek zawiesiła zajęcia stacjonarne w klasach:

  • pierwszej – od dnia 17 marca do 19 marca 2021 r.
  • drugiej – od 17 marca do 22 marca 2021 r.

i wprowadziła tryb nauki zdalnej dla uczniów zgodnie z obowiązującymi wewnętrznymi procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi w PSP w Porębie Spytkowskiej.

Niestety niekorzystny rozwój sytuacji epidemiologicznej w Polsce powoduje, że uczniowie z klas I-II z Poręby Spytkowskiej nie wrócą do szkoły na początku tygodnia, a dopiero najwcześniej po 9 kwietnia. Względną swobodą cieszyliśmy się, w zależności od regionu, zaledwie przez kilka tygodni. Od poniedziałku w całym kraju zaczną obowiązywać obostrzenia. Niestety będziemy mieć powtórkę z tego, co przerabialiśmy już w listopadzie zeszłego roku i w pierwszych tygodniach 2021 roku. Nauka w klasach I-III wraca do trybu zdalnego.

W marcu 2021 r. w Szkole Podstawowej w Porebie Spytkowskiej 3 razy zawieszano zajęcia w trybie stacjonarnym i wprowadzano tryb nauki zdalnej. obostrzenia dotyczyły uczniów różnych klas.

 

IB

Podobne artykuły

Back to top button