SportWiadomości
Trending

Zawodnicy z Powiatu Brzeskiego na Tour De Pologne Amatorów w Karpaczu

Co to był za dzień! Rekordowa frekwencja, wspaniała trasa, wyjątkowe nagrody! Taka była tegoroczna edycja ORLEN Tour de Pologne Amatorów w Karpaczu. Jedynego w swoim rodzaju wyścigu dla amatorów na odcinku trasy Tour de Pologne UCI WorldTour.

Wśród zawodników, którzy wystartowali w niedzielę 30 lipca 2023 r. w wyścigu kolarskim, znalazło się dwóch mieszkańców Gminy Borzęcin, a także strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Brzesku.

Klasyfikacja końcowa

Damian Świerczek (kategoria M30-39) reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży w Brzesku zajął 95 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Eliasz Świencicki (kategoria M-16-29) reprezentujący Zespół Szkół Technicznych i Branżowych Zielonka Brzesko zajął w Karpaczu 107 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Arkadiusz Świencicki (kategoria M-45-49) zajął 170 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

– Tour De Pologne Amatorów w Karpaczu odbył się w naprawdę mocnej oprawie. Na starcie zameldowało się 2148 zawodników. Trasa miała 1860 m przewyższenia. Była to jedna z najmocniejszych tras w amatorskim Tour.

Troszkę deszcz dodał dreszczyku przy zjazdach. Na szczęście mocne nogi i głowy pozwoliły nam zająć dobre miejsca. Eliasz zajął 107 miejsce w swojej kategorii, a ja 170 – podsumowuje start Arkadiusz Świencicki.

Dwa tysiące sto czterdzieści osiem zawodników i zawodniczek, którzy zgłosili się na start wyścigu, mieli do pokonania wymagającą trasę, na dystansie 83 km. Pierwszy na mecie zameldował się Adam Adamkiewicz (KM PSP Poznań). Wśród kobiet triumfowała Maja Włoszczowska. Najlepszą drużyną została ekipa 7R ROWMIX TEAM p/b 72.

Kolarze-amatorzy ścigali się w niedzielę 30 lipca 2023 r. w Karpaczu. To kultowe miejsce w historii amatorskiego kolarstwa i Tour de Pologne.

Tego dnia Karpacz stał się kolarską stolicą Polski, ze względu na dwa wyścigi. Swoje zmagania jako pierwsi rozpoczęli oczywiście amatorzy, którzy wyruszyli na 83-kilometrową trasę z terenu Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Trasa liczyła cztery 14-kilometrowe rundy, a finisz to kultowy podjazd pod Orlinek. Udział w wyścigu dla amatorów to jedna z niewielu okazji, aby przejechać trasą zawodowego peletonu i przy okazji spotkać mistrzów.

Dla amatorów była to kolejna impreza w tegorocznym cyklu. Pierwsza odbyła się w Arłamowie. Wielki finał cyklu 16 września w Bytowie.