ADV
Wiadomości

Zawody Sportowo-Pożarnicze w Gminie Dębno / 17 lipca 2022 r.

Druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Dębno przygotowują się do rywalizacji w ramach Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych.

Rywalizacja rozpocznie się 17 lipca 2022 (niedziela) o godz. 13:00 na stadionie Ludowego Klubu Sportowego „VICTORIA” Porąbka Uszewska.

Uczestnicy wykażą się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Podczas sztafety zawodnicy przekazują sobie prądownicę wodną, a każdy z członków drużyny na swoim odcinku pokonuje jakąś przeszkodę. Druga konkurencja polega na zbudowaniu linii gaśniczych, uruchomieniu motopompy i przewróceniu za pomocą strumienia wody pachołków. O wygranej decyduje najlepszy czas oraz jak najmniejsza ilość ewentualnych punktów karnych.

Celem organizacji zawodów sportowo-pożarniczych OSP jest mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, zmierzającego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych, a także ocena stanu wyszkolenia pożarniczego.

W zawodach wezmą udział młodzieżowe i seniorskie drużyny pożarnicze z terenu Gminy Dębno.

Organizatorami wydarzenia są: Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Ochotnicza Straż Pożarna w Dębnie oraz Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Dębnie.

Gmina Dębno / IB

 

PLAKAT

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button