ADV
Wiadomości
Trending

Zbiórka dla pogorzelców ze Szczepanowa. I ty możesz pomóc!

Poranny pożar jaki miał miejsce w piątek 7 czerwca 2024 r. w Szczepanowie zniszczył dom oraz praktycznie całe jego wyposażenie. Rodzina została praktycznie w tym co miała na sobie. Wnętrze wypalonego przez ogień domu przedstawia przygnębiające wrażenie.

Jeżeli możesz – wspomóż pogorzelców ze Szczepanowa. Cel zorganizowanej zrzutki to 250 000 zł, jak do tej pory 158 osób wpłaciło 22 255 zł. Liczy się każda nawet najdrobniejsza wpłata i okazane serce dla pogorzelców.

Jak do tego doszło?

Pani Dorota na co dzień pracuje na Oddziale Dziecięcym w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Dziś rano zdążyła tylko dojechać do pracy, gdy odebrała telefon do cioci. W słuchawce usłyszała dramatyczny przekaz: Dorotko wracaj, pali się twój dom.

W chwili gdy, po godzinie szóstej rano, wybuchł pożar w domu pod opieką cioci była dwójka dzieci pani Doroty w wieku 7 i 10 lat. To one wyczuły dym i zaalarmowały krewną, która miała odprowadzić je do przedszkola i szkoły. Ojciec dzieci – mąż pani Doroty – był w pracy.

Dzieciom udało się wyjść z domu zanim na miejsce dojechali strażacy. Gdy pani Dorota dotarła z Bochni do Szczepanowa, gdzie mieszka, pożar był już opanowany. Na miejscu pracowało sześć strażackich zastępów: cztery z KP PSP w Brzesku oraz jednostki OSP ze Szczepanowa i Wokowic.

– Wnętrze całego domu jest całe czarne od dymu, wszystko wskazuje na to, że wszystkie meble i znajdujące się tam przedmioty nie nadają się do użytku – mówi ze łzami w oczach pani Dorota.

Niestety budynek nie był ubezpieczony, rodzina nie ma żadnych odłożonych funduszy, nadal spłaca duży kredyt.

Jak pomóc?

Za pośrednictwem naszej strony zwracamy się z apelem o pomoc dla pogorzelców. Liczymy na dobre serce naszych czytelników. Nie zostawiajmy ich bez pomocy!

O zdarzeniu pisaliśmy w materiale:

Pożar domu w Szczepanowie / 7 czerwca 2024 r. <==


foto: nadesłane
IB / zrzutka.pl

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button