ADV
1
Wiadomości
Trending

Zbiórka na transplantację wątroby dla Marcelka Kubali z Jadownik

Ruszyła wielka batalia o to by zebrać blisko 8 milionów na transplantacja wątroby i dalsze leczenie w Children’s Hospital of Chicago dla Marcelka Kubali z Jadownik. Marcelek urodził się w 2018 r. od urodzenia boryka się z wieloma chorobami. Marcelek od początku udowadniał że jest wojownikiem i ma wolę życia. Z dnia na dzień robi coraz większe postępy dzięki intensywnej rehabilitacji. Wspomóżmy jego walkę z chorobą!

Kilka dni temu rodzice chłopca dostali informację ze szpitala w Chicago o zakwalifikowaniu Marcelka do transplantacji wątroby. Rodzice szukali możliwości pomocy zarówno w Polsce, jak i Europie.  W Polsce Marcelek został zdyskwalifikowany z przeszczepu wątroby z powodów neurologicznych i podejrzenia niepełnosprawności. Był to rodziców ogromny wstrząs wywołujący poczucie niesprawiedliwości i bezsilności. Bowiem taka diagnoza -to niejako wyrok śmierci. Rodzice szukali pomocy w całej Europie. W Belgii na konsultacjach spędzili trzy tygodnie. Niestety – również tamtejsi lekarze odmówili nam pomocy. Jedynym wyjściem było szukanie ratunku w USA, ponieważ tam nie odmawia się pomocy takim dzieciom jak Marcelek.

– Pomóżcie nam, bo umiera nasze dziecko! Jedyną szansą na ratunek jest przeszczep wątroby, który bez pieniędzy się nie odbędzie. Operacja ostatniej szansy to przeszczep kawałka wątroby od żywego dawcy! Fragment wątroby Taty Marcelka może uratować mu życie! – apelują najbliżsi Marcelka Kubali.

Kim jest Marcelek Kubala

Marcelek Kubala urodził się jako skrajny wcześniak w 25 tygodniu ciąży. Ważył wtedy zaledwie 900 g. Tuż po urodzeniu przebył szereg chorób, które negatywnie odbiły się na jego zdrowiu. Obecnie wymaga stałego leczenia i opieki ze strony lekarzy specjalistów. Od ponad roku również zmaga się z padaczką. Już wkrótce potrzebował będzie transplantacji wątroby.

Jak pomóc?

Jeżeli możesz – wspomóż ten szczytny cel. Apelujemy o wsparcie finansowe i wpłaty na konto konto fundacji Siepomaga, za pośrednictwem której prowadzona jest ogólnopolska zbiórka dla Marcelka. Zbiórka dopiero wystartowała, a czas niestety ucieka. Wierzymy jednak że zbiórka zakończy się pełnym sukcesem!

Jak do tej pory 728 osób wpłaciło 26 580 zł (co stanowi 0,34% całej kwoty).

Na bieżąco prowadzonych jest szereg innych akcji mających wspomóc leczenie i rehabilitację Marcelka. Harleyowcy zrzeszeni w klubie HDK Moto Jadowniki wydali specjalny kalendarz charytatywny na 2021 rok. Dochód z jego sprzedaży przeznaczony jest na wsparcie leczenia Marcelka.

Od ponad roku działą facebookowa grupa „Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi”, która powstała w celu gromadzenia akcji i licytacji, z których datki są przeznaczane na rehabilitację Marcelka.

Grupa Pomóżmy Małemu Wielkiemu Marcelkowi <==  Prosimy wszystkich, którzy chcą i mogą wesprzeć małego Marcelka o dołączenie do grupy.

foto: siepomaga.pl

siepomaga / IB

Podobne artykuły

Back to top button