ADV
SportWiadomości
Trending

Zdobywamy „Koronę Gór Polski” – świetlica w Przyborowie zaprasza do udziału

Jest ich w sumie 28. Od najniższej Łysicy (612 m n.p.m.) w Górach Świętokrzyskich, po monumentalne, tatrzańskie Rysy (2499 m n.p.m.). Mowa o najwyższych szczytach poszczególnych pasm górskich w Polsce. I każdy, kto zechce się na nie wspiąć, może wstąpić do „Loży Zdobywców KGP”. A ponieważ najprzyjemniej po górach chodzi się w towarzystwie osób preferujących taki sposób aktywności i kochających wspaniałe widoki oraz wyjątkową atmosferę wspólnych wędrówek, postanowiliśmy zorganizować grupę wyjazdową, która od stycznia podejmie wyzwanie pokonania ponad 30 tysięcy m n.p.m.!

„Korona Gór Polski” ustanowiona została w 1997 roku i od tego czasu zaszczytnym tytułem jej „Zdobywcy” może pochwalić się blisko 3000 osób. Jeśli chcesz dołączyć do tego grona, to serdecznie zapraszamy!

Patronat nad akcją objął Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz oddział PTTK w Bochni, a rolę wykonawcy projektu sprawuje świetlica GOK w Przyborowie, zaś partnerem medialnym został Informator Brzeski.

Udział w wyprawach można zgłaszać do powyższych instytucji lub kontaktując się bezpośrednio z przewodnikiem Łukaszem Kornasiem. Spotkanie organizacyjne chętnych do wspólnego wędrowania odbędzie się 4 stycznia w budynku Świetlicy w Przyborowie. Natomiast pierwsza wyprawa zaplanowana została na niedzielę 16 stycznia. Jej celem będzie Lubomir – najwyższy szczyt Beskidu Średniego. Ta mierząca 904 m n.p.m. góra jest idealna na początek zmagań, bo nie przedstawia zbyt dużych trudności, a trasa jaka na nią prowadzi, należy do gatunku łatwych. Wyprawa będzie zakończona ogniskiem w schronisku na Kudłaczach. Co istotne, równolegle z „Koroną Gór Polski” będziemy zdobywać inne odznaki, w tym „Koronę Beskidów” oraz popularną GOT-kę, czyli „Górską Odznakę Turystyczną”.

A zatem, zapraszam w góry!

Łukasz Kornaś – Komisja Turystyki Górskiej PTTK o/Bochnia

kontakt – tel: 501230069, e-mail: kornaslukasz@interia.pl

borzecin.pl

Podobne artykuły

Back to top button