ADV
Wiadomości

Zebranie Sprawozdawcze OSP Jaworsko

21 stycznia 2023 r. w jednostce strażackiej OSP Jaworsko odbyło się walne zebranie sprawozdawcze, będące podsumowaniem ubiegłego roku. Spotkanie było czasem rozmów na temat uczestnictwa druhów z lokalnej jednostki w wielu akcjach i działaniach ratowniczych. Podczas wydarzenia odbyło się także uroczyste zaprzysiężenie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, do której przystąpiło aż dziesięciu nowych ochotników.

Galeria zdjęć <==

Oprócz licznie przybyłych druhów w spotkaniu uczestniczyli: zastępca wójta Gminy Dębno Jacek Szklarz, komendant Gminny Oddziału ZOSP RP w Dębnie Paweł Kraj, prezes OSP w Jaworsku Andrzej Górski, naczelnik Mariusz Mrzygłód, a także radna Gminy Dębno Monika Franczyk, sołtys Fryderyk Bojdo oraz rodzice nowo wstępujących w szeregi OSP strażaków.

– Zachęcanie młodych ludzi do włączenia się do Młodzieżowych Drużyn pożarniczych jest bardzo ważne. To właśnie w takich miejscach młodzież włącza się w działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Dzieci nie tylko poznają podstawowy sprzęt pożarniczy i jego nazewnictwo, ale także uczą się samodzielności i pracy zespołowej – mówił w imieniu Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego Jego Zastępca Jacek Szklarz.

Gmina Dębno

blank

Podobne artykuły

Back to top button