ADV
Kultura
Trending

Ziarenka Nadziei koncertowały w Brzesku i Krakowie / zdjęcia

W sobotę 15 października 2022 r. w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym Ziarenka Nadziei wystąpiły z koncertem „Miłość Twoja miłość.” Koncert miał swoją premierę w lipcu w Krynicy Zdrój, gdzie dzieci przebywały na wakacyjnych warsztatach rekolekcyjno-muzycznych.

Galeria zdjęć <==

Jak co roku w październiku Ziarenka ze sceny RCKB mogły podzielić się z brzeską publicznością wspomnieniami z wakacji, zaprezentować efekty swojej pracy oraz podziękować tym wszystkim, którzy wsparli ich tegoroczne warsztaty – ziarenkowym DOBRODZIEJOM.

Tym razem myślą przewodnią koncertu była Miłość. Miłość, którą dzielimy się ze sobą każdego dnia w prostych gestach.  Miłość, którą jesteśmy obdarowywani przez Tego, który zawsze jest przy nas. Miłość, która czasem może się zagubi, ale której zawsze warto szukać i warto o niej śpiewać. Bo po co śpiewać o niczym?

Wśród widzów opuszczających salę brzeskiego RCKB, dało się słyszeć opinie o koncercie: „piękny, mądry, wzruszający”. Mamy więc nadzieję, że dzieciom udało się za pomocą pięknej muzyki i niezwykłych tekstów przekazać istotę tego najpiękniejszego uczucia.

Msza św. i koncert w Krakowie

16 października z okazji XXII Dnia Papieskiego nasza Schola miała przyjemność uczestniczyć we Mszy świętej w parafii pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie Prokocimiu. Dzieci ubogaciły msze świętą śpiewem, wykonując utwory związane z postacią św. Jana Pawła II, zaś po liturgii wystąpiły z koncertem „Miłość Twoja miłość” przed krakowską publicznością. Cieszy fakt się, że w tym szczególnym dniu Ziarenka mogły zaśpiewać w Krakowie – jednym z ukochanych miast Papieża Polaka.

Ziarenka wyrazy wdzięczności składają Ks. Marianowi Pietraszce – proboszczowi krakowskiej parafii za zaproszenie do swojej wspólnoty, ks. Pawłowi Matysiakowi za koordynacje wyjazdu oraz wszystkim obecnym na koncercie za tak ciepłe przyjęcie i każde życzliwe słowo.

Na tym miejscu, bardzo serdecznie podziękować należy Panu Bogusławowi Zelkowi – właścicielowi firmy Avotour, oficjalnego przewoźnika naszej parafialnej scholi za wielki „dar serca” ofiarowany na potrzeby wyjazdu autokarem do Krakowa.

Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku

blank

Podobne artykuły

Back to top button