ADV
Wiadomości
Trending

Zimowe ćwiczenia jednostek OSP na terenie gminy Iwkowa / zdjęcia

8 grudnia 2023 r. w godzinach 16:00 – 21:00 na terenie Gminy Iwkowa odbyły się ćwiczenia w których udział brali strażacy z jednostek z gminy Iwkowa i Czchów łącznie 8 zastępów.

Galeria zdjęć <==

Rolą ćwiczeń było doskonalenie umiejętności z zakresu działań poszukiwawczo- ratowniczych i udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie wychłodzonej, nieprzytomnej.

Szkolnie rozpoczęło się wykładem na temat hipotermii i postepowania z poszkodowanym wg. zasad Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Kolejnym etapem były zajęcia praktyczne które polegały na odnalezieniu poszkodowanego w terenie trudno dostępnym który doznał urazu nogi i wezwał pomoc. Po odnalezieniu należało go ewakuować do miejsca gdzie dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego.

Każdy jednostka oceniana była wg. indywidulanej karty której dokonywali ratownicy medyczni pełniący służbę w KP PSP Brzesko. Doskonalono również techniki poruszania się pojazdami typu quad po śniegu. Ćwiczenia praktyczne odbywały się przy ujemnej temperaturze i pokrywie śnieżnej wynoszącej kilkanaście centymetrów.

Ostatnim elementem ćwiczeń było podsumowanie, umówienie trudności i wypracowanie wniosków które pomogą lepiej przygotowywać tego typu interwencji.

foto: PSP Brzesko

Opracowanie: st. kpt. Paweł Machał

Podobne artykuły

Back to top button