ADV
Wiadomości
Trending

Zimowy piknik w Sterkowcu / zdjęcia i video

Zimowa, mroźna aura oraz całkiem spora ilość śniegu sprzyjały zabawie na świeżym powietrzu. Grubo ponad setka osób ze Sterkowca i okolic doskonale bawiła się w niedzielę 14 stycznia 2024 r. na niewielkim stoku saneczkowym obok przejścia dla zwierząt w pobliżu autostrady A4. W ruch poszły sanki, jabłuszka, ślizgi, worki, a nawet różne „samoróbki”, które tylko mogły posłużyć do zjazdu z górki. Furorę zrobił ogromny pluszowy miś, który służył za sanki.

– Prawdziwa zima, z dużą ilością śniegu jest w ostatnich latach rzadkością, dlatego warto korzystać z każdej nadarzającej się okazji do zabawy na świeżym powietrzu – podkreślają organizatorzy.

Z racji swojej lokalizacji tor saneczkowy jest dobrze widoczny z autostrady, co pozwala saneczkarzom obserwować ruch na trasie. Dzisiaj udało się im wypatrzyć kolumnę wojskową oraz kolumnę prezydencką  Prezydentem RP Andrzejem Dudą, który wracał z uroczystości w Wierzchosławicach.

Zabawa na śniegu dała wiele powodów do radości nie tylko najmłodszym uczestnikom niedzielnego spotkania. Okazało się, że mimo dosyć wietrznej pogody i z dala od wielkich tras narciarskich można spędzić czas bardzo aktywnie.

W Sterkowcu popularnym stokiem saneczkowym są okolice przejścia dla zwierząt nad autostradą. Miejsce jest bezpieczne – ma łagodne nachylenie, jest odgrodzone od drogi, a dodatkowo są tam aż 4 niewielkie stoki nadające się do zjazdów.

O stronę gastronomiczną niedzielnego pikniku na stoku zadbali mieszkańcy Piasków – Państwo Boguszowie (grill i ciasto). Bardzo miłym gestem ze strony redaktora naczelnego Informatora Brzeskiego Macieja Mazura była nie tylko sesja zdjęciowa, ale także wsparcie kącika gastronomicznego. Kilka kilogramów słodyczy przekazała z kolei radna Rady Powiatu Brzeskiego Elżbieta Rysak.

O ile pogoda dopisze kolejne saneczkowanie zaplanowane jest na ferie.

sterkowiec.pl

Fot. Maciej Mazur

blank

Podobne artykuły

Back to top button