Wiadomości
Trending

Zlikwidowano oddział covidowy w szpitalu w Brzesku

Decyzją Wojewody Małopolskiego, z dniem 1 lutego 2021 roku szpital w Brzesku przestał przyjmować do hospitalizacji pacjentów chorych na covid-19. Oddział covidowy w Szpitalu w Brzesku funkcjonował blisko 4 miesiące. W szpitalu funkcjonuje nadal 6 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem covid-19.

Likwidacja oddziału covidowego ma związek ze zmniejszoną liczbą zachorowań na koronawirusa. Dzięki takiej decyzji możliwe było przywrócenie normalnego funkcjonowania pozostałych oddziałów szpitalnych w Szpitalu w Brzesku.

– Decyzja jest związana z mniejszą ilością zachorowań w Małopolsce i brakiem konieczności dysponowania takimi łóżkami w każdym szpitalu. Pacjenci, u których w trakcie diagnostyki potwierdzony zostanie covid-19, będą przetransportowani do najbliższego szpitala dysponującego miejscami, tj. np. do Bochni lub Dąbrowy Tarnowskiej – mówi Monika Mikołajek-Burek rzecznik prasowy SP ZOZ w Brzesku.

Przypomnijmy:

Gwałtowne przyrosty liczby zakażonych w Województwie Małopolskim zaowocowały na początku października podjęciem starań o zwiększanie liczby łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. W oparciu o wydane  decyzje Wojewody Małopolskiego zasób ten w Szpitalu w Brzesku średnio co 2 tygodnie znacząco się powiększał, aby w szczytowym okresie osiągnąć 90 łóżek.

O tym jak duże było to zaangażowanie dla szpitala i personelu niech świadczy fakt, że 90 łóżek covidowych – to trzydzieści cztery procent łóżek jakie normalnie są do dyspozycji w szpitalu! Wg danych z 2019 r. Szpital Powiatowy w Brzesku dysponuje 263 łóżkami na 10 oddziałach.

foto: Maciej Mazur

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast