ADV
Wiadomości
Trending

Złoty medal Wojciecha Wojdaka podczas Głównych Mistrzostw Polski w Lublinie

Od 28 kwietnia do 2 maja na pływalni Aqua Lublin odbywają się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. W rywalizacji na 400 metrów stylem dowolnym kolejny medal w swojej karierze zdobył Wojciech Wojdak. Osiągnięty wynik nie dał mu jednak jak narazie kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Przed Wojdakiem jeszcze jeden start – tym razem w niedzielę 2 maja na dystansie 800 metrów stylem dowolnym.

Wśród mężczyzn najlepszy rezultat na dystansie 400 metrów stylem dowolnym uzyskał Wojciech Wojdak (BOSiR Brzesko) – 3:51.65 sekundy. Wyścig zakończył z niemal 3-sekundową przewagą nad swoimi rywalami. Srebrny czas uzyskał Filip Zaborowski (MKP Szczecin), a na najniższym stopniu podium stanął Bartłomiej Koziejko (AZS AWF Warszawa).

– Uważam, że mogłem popłynąć dużo szybciej. W ogóle nie jestem zadowolony z czasu, bo taki już osiągnąłem na Grand Prix Polski w sezonie. Jeżeli chodzi o rankingi europejskie, to wcale nie jest dobry czas. Minimum do Budapesztu wydawało się osiągalne, ale, jak widać, nie byłem dziś w zbyt dobrej dyspozycji i popłynąłem na dużo wolniejszy czas.

Moim głównym startem od zawsze było 800 m dowolnym, na którym powalczę o minimum na Igrzyska – mimo zwycięstwa Wojdak odczuwał spory niedosyt o czym powiedział po wyścigu.

Warto również zauważyć dwa sukcesy Ksawerego Masiuka, za sprawą którego padły dwa nowe rekordy Polski. Dystans 100 metrów motylkiem pokonał z czasem 52 sekundy i 69 setnych. Z kolei dystans 50 m grzbietowym pokonał z czasem 25 sekund i 14 setnych. Ksawery Masiuk ustanowił nowe najlepsze wynik w kategorii 17 lat. Masiuk obecnie trenuje w UKS G-8 Bielany Warszawa, niegdyś rozpoczynał swoją karierę pływacką pod okiem Marcina Kacera w Brzesku.

Impreza w Lublinie to zawody kwalifikacyjne do XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2021. Ze względu na pandemię zawody będą rozgrywane bez udziału publiczności. Rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie, bo zmagania to jedna z ostatnich szans wywalczenia minimum kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Organizatorami zmagań są: Polski Związek Pływacki, Lubelski Okręgowy Związek Pływacki,, KU AZS UMCS w Lublinie,, Urząd Miasta Lublin,, MOSIR Bystrzyca Sp. z o.o. w Lublinie.

foto: fb Wojciech Wojdak – pływak
IB / lublin2021.pl

Opublikowany przez Wojciecha Wojdaka – pływaka Piątek, 30 kwietnia 2021

Podobne artykuły

Back to top button