ADV
blank
Wiadomości

Zmarł mężczyzna z Gminy Borzęcin zakażony koronawirusem / 65 osób z Powiatu Bocheńskiego z zakażeniem koronawirusem / 10 kwietnia 2020 r.

blankW piątek 10 kwietnia 2020 r. wg danych opublikowanych przez Wojewódzką Stacje Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie nt sytuacji epidemiologicznej w Małopolsce (stan na dzień 10.04.2020 r., godz. 8:00) w Powiecie Bocheńskim potwierdzono zakażenia u kolejnych 9 osób. Natomiast o godzinie 17.00 Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych dwóch osobach zarażonych koronawirusem. Tak więc na terenie powiatu bocheńskiego rozpoznanych mamy 65 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Z kolei w przypadku Powiatu Brzeskiego liczba zakażonych od kilku dni pozostaje na tym samym poziomie 43 osób. Niemniej Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazała w statystykach dziennych śmierć jednego mężczyzny z Gminy Borzęcin. Mężczyzna wg komunikatu z dnia 8 kwietnia przebywał w izolacji domowej – zgon nastąpił z innych przyczyn niż wirus COVID-19.

Zwiększyła się ponownie liczba osób przebywających w kwarantannie granicznej i domowej – aktualnie jest to 1326 osób (w czwartek było to 943 osoby).  Aktualnie liczba zakażonych stawia Powiat Brzeski na czwartym miejscu w skali Województwa Małopolskiego.  Ten wynik utrzymuje się od dwóch dni. Z powodu licznych zakażeń – na trzecie miejsce przesunął się Powiat Bocheński.

Informacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan na dzień 10.04.2020 g. 8:00

– w kwarantannie domowej: 1326 osoby
– osoby z wynikiem dodatnim: 43 osoby, w tym 15 osób hospitalizowanych, 1 zgon z innych przyczyn niż COVID-19.

gmina Brzesko: 23 (5 mężczyzn oraz 6 kobiety w hospitalizacji, 3 mężczyzn i 9 kobiet w izolacji domowej)
gmina Szczurowa: 3 (2 kobiety w izolacji domowej, 1 mężczyzna w hospitalizacji)
gmina Dębno: 5 (3 kobiety oraz 2 mężczyzn w izolacji domowej)
gmina Borzęcin: 3 (1 mężczyzna – zgon z innych przyczyn niż COVID-19, 2 kobiety w izolacji domowej)
gmina Gnojnik: 7 (2 mężczyzn w hospitalizacji, 5 kobiet w izolacji domowej)
gmina Iwkowa: 2 (1 kobieta w izolacji, 1 mężczyzna hospitalizowany)

 

Do dzisiaj na terenie Polski stwierdzono 5955 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 181 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 452 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 9 osób. Pojawiają się także dobre informacje – Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przekazała o w sumie 8 ozdrowieńcach z naszego województwa (czyli osobie niemającej objawów choroby, ale mogących jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową).

 

Komunikat Starostwa Powiatowego w Bochni / godzina 12.00 / 10 kwietnia 2020.

Z informacji przesłanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bochni, na dzień dzisiejszy (10.04) na terenie powiatu bocheńskiego rozpoznanych mamy 63 przypadków zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi, w tym 10 osób hospitalizowanych i 52 w izolacji domowej, 1 osoba zmarła (dotyczy to osoby z Gminy Drwinia, która zmarła, nie stwierdzono, aby przyczyną był koronawirus).

W tej grupie znajduje się :

– 11 osób z Gminy Drwinia (2 kobiety i mężczyzna – hospitalizowani, 4 kobiety i 3 mężczyzn w izolacji domowej, 1 osoba zmarła).

– 41 osób z Miasta Bochnia (2 kobiety i 4 mężczyzn – hospitalizowani, 15 kobiet i 20 mężczyzn w izolacji domowej).

– 3 osoby z Gminy Bochnia (2 kobiety i mężczyzna przebywają w izolacji domowej).

– 5 osoby z Gminy Rzezawa (2 mężczyzn i 2 kobiety – izolacja domowa, mężczyzna – hospitalizowany).

– 1 osoba z Gminy Lipnica Murowana (kobieta – izolacja domowa)

– 2 osoby z Gminy Nowy Wiśnicz (kobieta i mężczyzna w izolacji domowe).

Na kwarantannie domowej łącznie przebywa 976 osób (jest to kwarantanna graniczna i nałożona decyzją Sanepidu).

Prosimy o zachowanie rozwagi, pozostanie w domach, a jeśli wyjście jest konieczne, zachowanie wszelkich środków bezpieczeństwa!!!

 

IB / Powiat Bocheński / MUW

blank

Podobne artykuły

Back to top button