ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Zmarł ratownik medyczny hospitalizowany w Brzesku / 5 listopada 2020 r.

W Szpitalu Powiatowym w Brzesku zmarł Stanisław Czermak, ratownik medyczny z Tarnowa. Mężczyzna trafił tam kilka dni temu w stanie krytycznym. Leżał nieprzytomny pod respiratorem. Mężczyzna miał 62 lata. W środę apel o oddawanie osocza opublikował jego syn. Niestety było już za późno. Mężczyzna zmarł w czwartek 5 listopada 2020 r.

Koronawirus po raz kolejny pokazał, że nie oszczędza ludzi, którzy codziennie walczą na pierwszej linii frontu z tym śmiertelnie groźnym przeciwnikiem. Pamiętajmy o poświęceniu służb medycznych – oni też mają rodziny, bliskich, chcą żyć! Bądźmy odpowiedzialni!

Informację o jego śmierci podali koledzy z tarnowskiego pogotowia ratunkowego.

– Miał ogromne poczucie humoru, nie raz rozbawiał wszystkich do łez. Swoim pozytywnym usposobieniem dodawał otuchy i sprawiał, że zły dzień stawał się dla każdego lepszy”.

Dzisiaj odszedł na wieczny dyżur nasz kolega Staszek.
Wieloletni pracownik Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie.
Doświadczony kierowca karetki, ratownik medyczny, dyspozytor medyczny, kolega i przyjaciel… – napisali Ratownicy z Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie.

Jego bliscy dziękują za wszelkie  oznaki życzliwości i apelują o to by ozdrowieńcy oddali swoje osocze, które może uratować zdrowie i życie innych osób chorych na koronawirusa.

Dawcą osocza może zostać osoba, która przechorowała COVID-19 lub była zakażona SARS-CoV-2 bez objawów i wytworzyła przeciwciała. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie RCKiK w Krakowie.
https://rckik.krakow.pl/osocze-od-ozdrowiencow-covid-19/

IB

 

Miał ogromne poczucie humoru, nie raz rozbawiał wszystkich do łez. Swoim pozytywnym usposobieniem dodawał otuchy i…

Opublikowany przez Ratownicego Medyczniego Pogotowiego Ratunkowego Czwartek, 5 listopada 2020

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast