ADV
Wiadomości

Zmniejszenie liczby łóżek covidowych w Szpitalu w Brzesku / 1 grudnia 2020 r.

Dobre informacje ze Szpitala Powiatowego – w związku ze słabnąca falą epidemii koronawirusa – zmniejszeniu ulega liczba tzw. łóżek covidowych przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

– Zgodnie z najnowszą decyzją wojewody z 27 listopada 2020 r. od 1 grudnia 2020 r nastąpiło zmniejszenie o 10 łóżek dla pacjentów z Covid-19 – tj. z 75 łóżek do 65 łóżek. Pozostałe łóżka, tj. 6 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem covid-19 oraz 10 stanowisk intensywnej terapii pozostają bez zmian – mówi Monika Mikołajek-Burek rzecznik prasowy SP ZOZ w Brzesku.

Pacjenci hospitalizowani z powodu COVID-19, na utworzonym blisko dwa miesiące temu oddziale to osoby z ciężkim i bardzo ciężkim przebiegiem choroby. Jest wśród nich sporo osób starszych, ale także i osoby znacznie młodsze i bez zdiagnozowanych chorób dodatkowych.

Gwałtowne przyrosty liczby zakażonych w Województwie Małopolskim zaowocowały na początku października podjęciem starań o zwiększanie liczby łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19. W oparciu o wydane  decyzje Wojewody Małopolskiego zasób ten średnio co 2 tygodnie znacząco się powiększał, aby w szczytowym okresie osiągnąć 90 łóżek.

O tym jak duże zaangażowanie dla szpitala i personelu niech świadczy fakt, że 80 łóżek covidowych – to trzydzieści procent łóżek jakie normalnie są do dyspozycji w szpitalu! Wg danych z 2019 r. Szpital Powiatowy w Brzesku dysponuje 263 łóżkami na 10 oddziałach.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button