ADV
blank
KulturaPowiat Tarnowski

Znamy wyniki 47 edycji Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie

Jury XXVII Festiwalu Komedii Talia, odbywającego się w dniach od 22 września do 1 października 2023 roku w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, obradując w składzie:

– Maciej Wojtyszko – Przewodniczący

– Kamila Łapicka

– Bogdan Tosza

Po obejrzeniu sześciu przedstawień konkursowych jury jednogłośnie postanowiło przyznać:

Grand Prix w wysokości 15 tysięcy złotych oraz Statuetkę Talii Teatrowi Ateneum im. Stefana Jaracza z Warszawy za realizację sztuki „Kwartet” Ronalda Harwooda w przekładzie Michała Ronikiera, w reżyserii Wojciecha Adamczyka.

Nagrodę Specjalną w wysokości 5 tysięcy złotych Zespołowi Aktorskiemu Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu za realizację sztuki „Cud” Larsa Albauma i Dietmara Jacobsa w przekładzie Izabeli Rozhin, w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.

Nagrodę Indywidualną w wysokości 2 tysięcy złotych Jerzemu Palowi z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie za rolę François w realizacji sztuki „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej, w reżyserii Tadeusza Łomnickiego.

Nagrodę Indywidualną w wysokości 1,5 tysiąca złotych Krzysztofowi Olchawie z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie za rolę Michela w realizacji sztuki „Prawda” Floriana Zellera w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej, w reżyserii Pawła Aignera.

Nagrodę Indywidualną w wysokości 1,5 tysiąca złotych Magdalenie Sztejman z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie za rolę Alice w realizacji sztuki „Prawda” Floriana Zellera w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej, w reżyserii Pawła Aignera.

Nagrodę Publiczności otrzymał spektakl „Cud” Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Związek Artystów Scen Polskich przyznał Nagrodę ALE AKTOR! Patrykowi Szwichtenbergowi z Teatru Bagatela w Krakowie.

Fot. Paweł Topolski

Tarnowski Teatr

blank

Podobne artykuły

Back to top button