SportWiadomości
Trending

Zwyciężyć i przybliżyć się do nowej IV ligi

Rozgrywki czwartoligowe weszły w decydującą fazę, w której nie ma miejsca na stratę punktów szczególności dla zespołów, które nadal liczą się w walce o nową IV ligę. Wśród zespołów, które walczą o awans jest Okocimski Brzesko, który w najbliższym meczu zmierzy się z pogodzonym ze spadkiem Sokołem Słopnice. Początek zawodów wyznaczono na sobotę o godzinie 11:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku. Głównym arbitrem spotkanie zostanie Mateusz Pytel z KS Kraków.

Obecnie zespół Sokoła Słopnice znajduje się na 13 miejscu w ligowej tabeli, mając w swym dorobku 36 punktów (10 zwycięstw, 6 remisów oraz 14 porażek). W ostatnim spotkaniu podopieczni trenera Dawida Sudery podzielili się punktami z Wolanią Wola Rzędzińska remisując 2:2. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Dominik Pach oraz Artur Matras (Sokół) oraz Damian Lubera (Wolania). Ponadto bramkę samobójczą zdobył zawodnik z Słopnic Pedro Augusto Brito dos Sanots. Spotkanie z Wolanią było dla Sokoła piątym meczem z rzędu bez porażki (3 wygrane, 2 remisy).

Sokół to zdecydowanie zespół własnego boisku, na którym czuje się najlepiej. Właśnie przed własną publicznością zanotował 8 z 10 zwycięstw zdobywając łącznie 27 punktów. Zdecydowanie gorzej wiedzie się zespołowi w meczach wyjazdowych, gdzie zanotował zaledwie dwa zwycięstwa, a poniósł aż 10 porażek. Nie najlepiej wygląda również bilans bramkowy w tych spotkaniach, który wynosi 15:37.

Najwięcej bramek zespół traci w ostatnim kwadransie pierwszej połowowy, wówczas rywalom udało się zdobyć 13 goli. Sporo do życzenia zostawia również ostatnie 15-minut spotkania, w którym Sokół daje sobie strzelić 12 bramek. Jeśli chodzi o bramki strzelone to najwięcej ich zdobywał w drugiej połowie, a dokładnie w pierwszy i ostatnich 15 minutach. Właśnie wtedy do bramki rywali zawodnicy z Słopnic trafili po 14 razy.

W ostatnim meczu obu zespołów lepszy okazał sie być Okocimski, który pokonał Sokoła wynikiem 3:1. Autorami bramek zostali wówczas: Mateusz Cięciwa, Dawid Lizak oraz Robert Ślęczka, który ustalił wynik meczu z rzutu karnego. Honorowe trafienie dla miejscowych zanotował z kolei Fabian Nowak.

Sobotnie spotkanie będzie bardzo ważne dla „Piwoszy”, którzy muszą w nim zdobyć pełną pule i tym samym przybliżyć się do upragnionego „awansu” do nowej czwartej ligi. Podopieczni trenera Jarosława Ulasa przystąpią do tego spotkania po 5 meczach z rzędu bez porażki. Kolejnym atutem Okocimskiego jest z pewnością gra na swoim stadionie, gdzie w obecnych rozgrywkach wyższość rywali uznali tylko trzy razy.

W odniesieniu pozytywnego wyniku pomoże z pewnością Robert Ślęczka, który wraca po wyleczeniu kontuzji.

Przypomnijmy, że w ostatniej kolejce zespół trenera Jarosława Ulasa zremisował z Glinikiem Gorlice wynikiem 1:1. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Sebastian Klimczyk oraz Dawid Kuliga.