TOPTOP
Sport

Zwyciężyć przed własną publicznością

W sobotę 19 września czeka nas kolejna dawka piłkarskich emocji. Tym razem zespół prowadzony przez trenera Tomasza Rogóża zmierzy się na własnym stadionie z Orkanem Szczyrzyc. Spotkanie to rozegrane zostanie o godzinie 16:00 na stadionie przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

„Piwosze” po ubiegłotygodniowej wygranej z pewnością będą chcieli udowodnić, że zdobycie pierwszych trzech punktów w obecnych rozgrywkach nie było przypadkiem. Ponadto sobotnie spotkanie będzie idealną okazją do zrehabilitowania się za ubiegło sezonową porażkę jaką doznali przed własną publicznością przegrywając z Orkanem 2:3. Wówczas CANPACK Okocimski Brzesko prowadził do przerwy 1:0 oraz grał w przewadze jednego zawodnika, niestety spotkanie ostatecznie zakończyło się porażką gospodarzy 2:3, tracąc decydującego gola w ostatniej minucie meczu. Obecnie zespół z Brzeska plasuje się na 17 miejscu w tabeli mając na swoim koncie 3 „oczka”.

Dobrą wiadomością za równo dla trenera jak i kibiców jest powrót do treningów Michała Grzesickiego. Mimo to zawodnik nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na sobotnie spotkanie z Orkanem Szczyrzyc. Ponadto wszyscy zawodnicy są zdrowi i do dyspozycji szkoleniowca.

Sytuacja w tabeli naszego najbliższego rywale niewiele różni się od wyników „Piwoszy”. Orkan po 7 kolejkach ma na koncie 6 punktów (2 zwycięstwa, 0 remisów oraz 4 porażki) co daje mu możliwość zajęcia 15 miejsca w tabeli. Warto zaznaczyć, że obie wygrane zespół zanotował w meczach wyjazdowych wygrywając z Popradem Rytro (2:1) oraz z Metalem Tarnów (3:2). W obecnych rozgrywkach podopieczni trenera Kordiana Wójsa zdobyli łącznie siedem goli tracąc przy tym jedenaście bramek. Najlepiej strzela się zawodnikom w meczach wyjazdowych, w których aż 6-krotnie pokonywali bramkarza gości. Tylko jednego gola udało się strzelić Orkanowi przed własną publicznością w meczu przeciwko Limanovii Limanowa.

Warto dodać, że zespół z Szczyrzyc od początku sezonu uzbierał na swoim koncie aż 18 żółtych kartoników. Najwięcej na bo po trzy kartoniki mają: Mateusz Jamrozy, Kamil Janecki oraz Dominik Franczak. W ostatniej kolejce zespół uległ na własnym terenie GKS Drwini 0:1. Jedynego gola w meczu zdobył w 67 minucie Rafał Ciesielski.

okocimski.com

Fot. Maciej Mazur

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast