Wiadomości

Życie w Domu Pomocy Społecznej w Borzęcinie w czasach pandemii

Dom Pomocy Społecznej w Borzęcinie, jak każda inna tego typu placówka w Polsce, w czasach pandemii z jeszcze większym poświęceniem dba o mieszkańca – o jego zdrowie i komfort życia w tym trudnym dla wszystkich okresie. Wymaga to dużej współpracy na linii mieszkaniec – pracownik, która nie zawsze jest łatwa, ale efekt końcowy rekompensuje cały trud.

W ostatnim czasie ciężki okres rozłąki z rodziną i wirtualnych spotkań na skype lub rozmów telefonicznych wynagrodziła możliwość krótkiego spotkania z najbliższymi. Mimo iż w dalszym ciągu pamiętać należy o przestrzeganiu zasad dystansu społecznego, chociaż krótka chwila rozmowy z najbliższymi jest czymś, co pozytywnie nastawia na przyszłość.

Pandemia spowodowała wiele zmian w życiu naszego Domu. Uroczystości, które obchodziliśmy do tej pory w towarzystwie zaproszonych gości, musiały przejść pewną metamorfozę, ale znaleźliśmy na to sposób… Przeżyliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka w innym wydaniu niż co roku, bo z nagranymi wcześniej i odtworzonymi życzeniami od zaprzyjaźnionych szkół, ale z przekazanymi od dzieci ręcznie robionymi kartkami. Za nami również walentynki, o których nie pozwoliły zapomnieć drobne upominki pełne miłości dla każdego mieszkańca. Tanecznym krokiem zakończyliśmy także karnawał, wykonując pamiątkowe zdjęcia w przygotowanej w ramach terapii zajęciowej fotobudce.

W związku ze zbliżającą się Wielkanocą w ostatnim okresie mieszkańcy wykonywali kartki świąteczne, które wysłane zostały do rodzin, ozdoby, stroiki, zajączki z papieru i drewna. Nasze mieszkanki chętnie wykonują ozdoby do palmy na Niedzielę Palmową. Panowie zaś konstruują ozdoby wielkanocne w ramach warsztatów stolarskich (według swoich pomysłów) – terapia zajęciowa działa prężnie, Panie terapeutki Marika i Paulina co rusz proponują nowe zadania, metody, techniki pracy. Staramy się przygotować na święta również od strony duchowej, dlatego organizowana jest dla mieszkańców Droga Krzyżowa – oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Choć w zbliżającym się okresie świąt, tak jak przed rokiem, nie będziemy mogli w pełni się z nich cieszyć to pragniemy przekazać wszystkim płynące z serca życzenia.

Wielkanoc przypomina nam, że nigdy nie należy tracić nadziei, ponieważ bez względu na to, jak ciemna jest droga, którą podążamy, na jej końcu zawsze znajduje się światło.

Niech te Święta Wielkiej Nocy spłyną rzeką Boskiej mocy, otuliwszy Wasze serce spokojem i radością. Życzymy Wam chwil refleksji i radości spędzonych z najbliższą rodziną. Niech Chrystus zmartwychwstały przyniesie dla Was wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.

Z najlepszymi wielkanocnymi życzeniami

Ewa Gładysz-Kulka
Dyrektor DPS wraz z pracownikami i mieszkańcami.

borzecin.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast