ADV
blank
Wiadomości
Trending

10 lat Informatora Brzeskiego!

Nawet się nie obejrzeliśmy, a już minęło 10 lat! To dla nas wielkie święto. Jesteśmy z naszymi czytelnikami od marca 2011 r. Miniony czas pozwolił nam wpisać się w krajobraz regionu i Powiatu Brzeskiego. 10 lat to czas naszych małych i dużych sukcesów za które dziękujemy zarówno naszym czytelnikom, jak i partnerom. Czy były jakieś potknięcia? Ależ oczywiście – nie jesteśmy doskonali.

Bieżący, jubileuszowy numer gazety jest 115 numerem w naszej 10-letniej historii. Zaczynaliśmy od klasycznego czasopisma społeczno-kulturalnego drukowanego w formacie A4 (początkowo w dystrybucji płatnej). Po pewnym czasie zmieniliśmy model wydawania (dystrybucja bezpłatna) i formę na typowo gazetową, a także zwiększyliśmy nakład i zasięg. Informator Brzeski to także lokalny portal informacyjny. Od momentu uruchomienia serwisu informatorbrzeski.pl, a było to 7 marca 2011 r. opublikowaliśmy 11 766 artykułów. Czy to dużo, czy mało? To niełatwe pytanie. By gazeta i portal mogły żyć i rozwijać się – nasza redakcja poświęciła tysiące godzin pracy. To czas w którym poznawaliśmy różne sprawy, problemy, troski i radości jakimi żyją mieszkańcy. Tak więc Informator Brzeski w jakiś sposób stanowi obraz lokalnej społeczności i 10 letniego okresu zmian i rozwoju.

W przeważającej mierze piszemy o rzeczach pozytywnych. Na progu swojej działalności, to założenie było naszym swoistym kapitałem założycielskim. Dziennikarstwo stało się dla nas sposobem na życie. Swoją pracę, a właściwie misję staramy się realizować z sercem, sumiennością i zaangażowaniem.

Miniony czas to także chwile smutne i skłaniające do refleksji. W lipcu 2020 r. odszedł jeden z naszych kolegów – Tomasz Pajor. Jesienią 2010 r. był jednym z inicjatorów utworzenia portalu informacyjnego oraz gazety – Informatora Brzeskiego. W początkowym okresie pełnił również funkcję redaktora naczelnego. Tomasz wierzył że w Powiecie Brzeskim jest miejsce na portal oraz gazetę, które będą stanowiły źródło informacji o tym co ciekawego dzieje się w regionie.

Co przyniosą kolejne lata? Jesteśmy optymistami! Wierzymy, że także w kolejnych latach będziemy służyć naszym czytelnikom. Z pewnością nie zabraknie wyzwań, którym będziemy starali się sprostać.

Serdecznie dziękujemy za minione 10 lat i zapraszamy do dalszej współpracy!

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button