ADV
Wiadomości
Trending

101. urodziny pani Zofii Drużkowskiej / zdjęcia

W miniony piątek, 18 lutego, swoje 101. urodziny obchodziła pani Zofia Drużkowska.

W tym wyjątkowym dniu pani Zofii wizytę złożył m.in. Zastępca Wójta Gminy Dębno Jacek Szklarz, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Dudek, Radny Gminy Dębno Paweł Kraj, Proboszcz NMP Wspomożycielki Wiernych w Łoniowej ks. Bogdan Lebryk oraz przedstawiciele Rady Sołeckiej Łoniowej: sołtys wsi Wioletta Marecik oraz Teresa Baca.

Jubilatce zostały wręczone kwiaty, słodkie upominki, a także odczytano i przekazano list gratulacyjny od Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego, w którym życzył kolejnych lat życia upływającego w spokoju, dobrym zdrowiu i wielu powodów do radości.

Nie obyło się też bez odśpiewania solenizantce „200 lat!”.

Pani Zofia Drużkowska jest jedną z dziewięciorga rodzeństwa. Bardzo dobrze uczyła się w szkole, miała świetne wyniki w nauce i była niezwykle uzdolnionym uczniem. Niestety ze względu na fakt, iż jej rodzice inwestowali już w edukację starszego rodzeństwa, nie pozwolili Pani Zofii kontynuować nauki w mieście. Mimo sędziwego wieku do dzisiaj ma świetną pamięć. Babcia zna tabliczkę mnożenia oraz zasady ortografii. Codziennie czyta gazetę i ogląda wiadomości w telewizji bez okularów. Przeżyła okupację, komunizm, biedę i czasy kiedy musiała ciężko pracować na roli, a mimo to ma bardzo duże poczucie humoru, jest życzliwa i pogodna.

gminadebno.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button