ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

4 osoby nie żyją. Wypadek busa na autostradzie A4 na wysokości Łętowic / 22 lutego 2022 r.

We wtorek 22 lutego 2022 r. około godziny 6 rano na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Łętowice (483 km, pas w kierunku Tarnowa) doszło do tragicznego wypadku z udziałem osobowego busa. W zdarzeniu zginęły cztery osoby, a dwie zostały ranne – piąta osoba w ciężkim stanie została zabrana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a szósta karetką do szpitala.

blank

Wg informacji, jakie podała stacja RDN — około trzech kilometrów od węzła Wierzchosławice Fiat Ducato najechał na tył tira, a następnie uderzył w bariery energochłonne.

W busie podróżowało 6 pracowników firmy budowlanej z powiatu oświęcimskiego jadących do pracy na Podkarpacie.

Na miejsce zdarzenia skierowano znaczne siły ratownicze, w tym strażaków z JRG Brzesko, JRG 2 Tarnów (2 zastępy) oraz druhów z OSP Wierzchosławice i OSP Łętowice. Zadysponowano również Zespoły Ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec ratowniczy LPR RATOWNIK6 z bazy w Krakowie. Na miejscu obecna była policja oraz prokurator.

Na czas prowadzenia akcji ratunkowej oraz czynności mających ustalić przyczyny wypadku autostrada była zablokowana. Na węźle Brzesko policja kierowała podróżujących w kierunku w stronę Tarnowa na DK75/94. Ruch w kierunku Brzeska odbywał się częściowo jednym pasem, ponieważ część jezdni była zajęta przez pojazdy ratownicze. Utrudnienia trwały aż do godziny 13.

Natężenie ruchu autostrada A4 / 22 lutego 2022 r. godz. 7.30

blank

foto: malopolska112.pl / PSP Tarnów

IB / Tarnowska Policja / rdn.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button