ADV
Powiat BocheńskiWiadomości

700 tysięcy złotych na zakup pompy! / zdjęcia

Czek na 700 tysięcy złotych odebrał dziś starosta bocheński Adam Korta z rąk wicewojewody małopolskiego Ryszarda Pagacza. Środki zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego agregatu pompowego, który będzie służył do działań przeciwpowodziowych.

Powiat bocheński zawnioskował o dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na wyposażenie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bochni w przewoźny agregat pompowy oparty o pompę wirową, napędzany silnikiem wysokoprężnym.

Nasz region od lat boryka się z lokalnymi podtopieniami czy powodziami, w wyniku których mierzymy się niejednokrotnie z sytuacją kryzysową. Sprzęt który posiadamy czasami nie wystarczał, aby uporać się z szalejącą wodą. Dlatego, złożyliśmy wniosek właśnie na pompę, która będzie miała bardzo dużą wydajność i będzie w stanie wypompować czy też przepompować nawet 35 000 litrów na minutę – wyjaśnia starosta Adam Korta.

Agregat pompowy to urządzenie o bardzo szerokim spektrum zastosowań – pozwoli na podjęcie działań niezbędnych podczas odwodniania powierzchniowego, pompowania wody, szlamu i ścieków, usuwania skutków powodzi i podtopień oraz prowadzenia akcji ratowniczych. Zakup agregatu usprawni prowadzenie akcji ratowniczych.

IB

Fot. Maciej Mazur

Podobne artykuły

Back to top button