ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Dwie tarnowskie seniorki nie dały się oszukać metodą „na kaucję za członka rodziny”

W zeszłym tygodniu w czwartek 27 stycznia 2022 r. po godzinie 15 wpłynęła do komisariatu przy ul. Narutowicza w Tarnowie informacja o usiłowaniu oszustwa metodą „na wnuczka”.

Sprawę zgłosiła pani Stanisława lat 90, która odebrała połączenia na telefon stacjonarny. Nieznane osoby podawały się za jej wnuczka i córkę próbując przekonać kobietę do przekazania 40 tysięcy złotych na kaucję by jedno z nich uniknęło odpowiedzialności karnej. Kobieta jednak nie kontynuowała rozmowy z oszustami i rozłączyła połączenie – odkładając słuchawkę telefonu. Następnie powiadomiła policjantów.

Słowa uznania należą się również pani Wilhelminie z Tarnowa.

70-letnia kobieta dzień później, w piątek, też odebrała identyczny telefon, gdzie kobieta przedstawiała się jako wnuczka potrzebująca pilnie pieniędzy na ratowanie swojej matki, której grozi więzienie za spowodowanie wypadku. Kobieta wysłuchała co ma do przekazania rozmówczyni, a w tym samym czasie jej mąż zadzwonił do wnuczki, która szybko zdementowała rewelacje przekazywane przez oszustów. Połączenie również zostało przerwane, a sprawa zgłoszona na Policję.

Są to przykłady właściwego postępowania. Seniorze nigdy nie postępują pod wpływem emocji jakie targają tobą w takich sytuacjach.

Niestety jedna z kobiet z Tarnowa działając pod wpływem emocji przekazała oszustowi niemalże 30 tysięcy złotych, pozostawiając pakunek pod jedną z ławek na terenie naszego miasta. Oszust wcześniej wykorzystał emocje telefonicznej rozmówczyni roztaczając wizję postępowania karnego w związku z potrąceniem ciężarnej kobiety przez członka jej rodziny.

We wszystkich przypadkach wszczęte zostały postępowania w związku z oszustwem i usiłowaniem oszustwa, które będą prowadzone przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Małopolska Policja

Podobne artykuły

Back to top button